kryształ górski - talizman z runą Algiz w srebrze

niedostępny
kod towaru

1929-0901-19

materiał

srebro próby 925

kamień

kryształ górski  

kolor

transparent

waga

3,86 gr.

wielkość wyrobu

33 x 8 x 7 mm

zaw.srebra.w wyrobie

2,11 gr.

 

 

 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu


Oryginalny wisiorek - talizman  z   dekoracyjnym  kamieniem naturalnym - kryształem górskim z Runą Algiz. Unikatowy,surowy, kryształ naturalny  został oprawiony   w okucie z  oksydowanego srebra i ozdobiony magiczną Runą Algiz. Kryształ jest gładki,błyszczący i przezroczysty bez widocznych zmętnień. Wisiorek ten, jest bardzo silnym talizmanem ochronnym a jednocześnie eleganckim, błyszczącym, unikatowym wyrobem biżuterii artystycznej , wykonanym w jednym egzemplarzu. 

Wyrób jest autentyczny, unikatowy ,  w 100% wykonany z zadeklarowanych materiałow metodą ręcznej obróbki , bez użycia półfabrykatów gotowych.

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.

Wisior oferowany jest bez łańcuszka.

 

Charakterystyka kamienia

Kryształ górski,  to bezbarwny kamień z grupy kwarcu. Nazwa "kryształ" pochodzi od gr. słowa oznaczającego lód, gdyż kamień ten uważano za coś na zawsze zamarzniętego. Odróżnia go od szkła doskonała przewodność ciepła. Kryształ górski przez długi czas pozostanie zimny w naszych rękach, podczas gdy szkło szybko się ogrzeje - w starożytnym Rzymie używany był do chłodzenia rąk.

Kryształ górski , to kamień magiczny - z niebiańskiej wilgoci i najczystszego śniegu rodzi się kryształ pisał rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy. Starożytni Grecy uważali,że kryształ górski jest wodą ściętą w lód w wysokich górach. gdzie panują takie mrozy , że powstały lód już nie topnieje pozostawiając swą postać nawet po ogrzaniu.

 

Wielu mineraralogów uważa,że trudno znależć inny minerał - nawet wśród szlachetnych- który można by było porównać pod względem czystości i żywego połysku. Kryształ górski dzięki swej czystości i znacznej twardości ,  od najdawniejszych czasów uzywany był do celów artystycznych. Starożytni Grecy i Rzymianie stosowali kryształ górski do ozdób , pieczęci , wspaniałych rzeżbionych czasz i waz . W czasach nowożytnych również wysoko ceniono wyroby z kryształu górskiego i chętnie gromadzono je w zbiorach świeckich i kościelnych.

Często urody dodają im inkluzje innych materiałów (np. pirytu, rutylu, turmalinu).

Przyporządkowany znakom Zodiaku: Bliźnięta (21.05-21.06), Lew (23.07-23.08), Strzelec (23.11-21.12).

 

Charakterystyka talizmanu

Runy-alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowu run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamietnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu.Runy mogą leczyc choroby i im zapobiegac. Wspólcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii ksztaltu.

 

Znaczenie runy Algiz

Runa  Algiz jest , to runa związana szczególnie z ochroną i jest najsilniejsza w ochronie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę.

 Z runą Algiz wiążą się 3 symbole :  rogi łosia- charakteryzującego siłę , odcisk łapy łabędzia - charakteryzującego wojowniczość oraz człowieka stojącego na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami, czerpiacego  energię kosmiczną  , która  spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę.  

Energię tej runy widać wyraźnie, gdy działamy zgodnie z instynktem samozachowawczym, gdy system immunologiczny organizmu walczy z chorobą, gdy stajemy w obronie rodziny i ziemi przed jakąkolwiek agresją.Runa Algiz jest jak Anioł Stróż, który zawsze stoi na straży. 
 
elegancka biżuteria  srebro artystyczne  niepowtarzalne wzory  ręczna robota