Masz pytanie?

Kryształ górski potrójny - duży talizman / odpromiennik w srebrze.

kod towaru

3615 - 0305 - 23

materiał

srebro próby 925

kamień

kryształ górski  

pochodzenie kamienia:

waga kamienia:

Furka Pass, Alpy, Szwajcaria.

11,04 gr.

waga wyrobu:

21,05 gr.

wielkość wyrobu:

58 x 16 x 16 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

10,01 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych

Charakterystyka wyrobu :

Oryginalny wisior  - talizman  z  dekoracyjnym  kamieniem naturalnym - kryształem górskim surowym , pełniący funkcję odpromiennika osobistego oraz talizmanu. Unikatowy , duży  kryształ  naturalny potrójny   zostały oprawiony w  bardzo solidne okucie z surowego, lanego,  oksydowanego srebra wykonanego w technice metaloplastyki. Kryształ górski , to surowa mini goeda składająca się z trzech dobrze wykształconych kryształów. Okucie srebrne , nawiązujące do surowości kryształu , odpowiada wielkością i solidnością   wielkości kryształu i zostało wykonane z ponad 10 gramów srebra próby 925. Całość stanowi pokaźnych rozmiarów formę srebrną, służącą jako oryginalny , unikatowy wisior, ale również  do  ściągania  szkodliwego promieniowania geopatycznego żył wodnych oraz  działający jako wzmacniacz energetyczny, wpływający na organizm poprzez wzmacnianie centr energetycznych  (czakramy). Naturalne, surowe kryształy górskie zostały specjalnie przygotowane do działania energetycznego, poprzez  zabiegi oczyszczania i ładowania ich energią. Proces oczyszczania kryształów nastąpił poprzez ich  długotrwałe leżakowanie na podłożu z miedzi i soli morskiej z Morza Martwego, ładowanie energią nastąpiło na podłożu z hematytów naturalnych. Wisiorek  pełniący funkcję ochronną jest jednocześnie elegancką , ręcznie robioną biżuterią artystyczną .

Charakterystyka kamienia :

Kryształ górski,  to bezbarwny kamień z grupy kwarcu. Nazwa "kryształ" pochodzi od gr. słowa oznaczającego lód, gdyż kamień ten uważano za coś na zawsze zamarzniętego. Odróżnia go od szkła doskonała przewodność ciepła. Kryształ górski przez długi czas pozostanie zimny w naszych rękach, podczas gdy szkło szybko się ogrzeje - w starożytnym Rzymie używany był do chłodzenia rąk.

Kryształ górski , to kamień magiczny - z niebiańskiej wilgoci i najczystszego śniegu rodzi się kryształ pisał rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy. Starożytni Grecy uważali,że kryształ górski jest wodą ściętą w lód w wysokich górach. gdzie panują takie mrozy , że powstały lód już nie topnieje pozostawiając swą postać nawet po ogrzaniu.

Wielu mineralogów uważa,że trudno znaleźć inny minerał - nawet wśród szlachetnych- który można by było porównać pod względem czystości i żywego połysku. Kryształ górski dzięki swej czystości i znacznej twardości ,  od najdawniejszych czasów używany był do celów artystycznych. Starożytni Grecy i Rzymianie stosowali kryształ górski do ozdób , pieczęci , wspaniałych rzeźbionych czasz i waz . W czasach nowożytnych również wysoko ceniono wyroby z kryształu górskiego i chętnie gromadzono je w zbiorach świeckich i kościelnych.

Przyporządkowany znakom Zodiaku: Bliźnięta (21.05-21.06), Lew (23.07-23.08), Strzelec (23.11-21.12).

Charakterystyka talizmanu :

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowo run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu.Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.

Runa Fehu jet pierwszą literą alfabetu runicznego Futharku Starszego, Germańskiego i drzemie w niej największy potencjał energetyczny. Za jej pomocą  można  odczytywać przesłania, analizować sytuacje życiowe - czyli wróżyć ale również ,przy pomocy talizmanu z runą , dzięki jego energii , wpływać na swoją rzeczywistość - energetyzować przedmioty, wodę , pożywienie, wzmacniać organizm i zwalczać dolegliwości np, ból. Można również neutralizować negatywny wpływ promieniowania radiestezyjnego.

Działanie magiczne runy Fehu: energetyzuje wzmacnia organizm i przyciąga powodzenie finansowe. Generuje posiadanie, powodzenie, bogactwo i hojność.

zastosowanie magiczne - do ochrony stanu posiadania,powiększania stanu posiadania , umacniania pozytywnych relacji i odnawiania starych przyjaźni.

Talizman. Na moc talizmanu ma wpływ szczególny dobór materiałów - zastosowane materiały posiadają  unikalne właściwości energetyczne i  terapeutyczne. Kryształ górski sam w sobie  rewitalizuje organizm i zwalcza ból głowy ,srebro  od wieków stosowane było do odkażania i szczególnie polecane jest do leczenia i zapobiegania zakażeń bakteryjnych, stanów zapalnych oraz regeneracji tkanek. Runa Fehu ma działanie silnie energetyzujące. W tym talizmanie tkwi potrójna siła.

Facebook