Masz pytanie?

srebrny pierścień artystyczny z obsydianem srebrnym

kod towaru

1151-0911-16

materiał

srebro próby 925

kamień

obsydian srebrzysty

waga wyrobu

25,09 gr.

wielkość korpusu

33 x 25 x 18 mm

rozmiar  "18"-  - 18,3 mm

zaw. srebra w wyrobie

14,39 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu

 

Oryginalny  srebrny pierścień artystyczny z dekoracyjnym, dużym obsydianem srebrzystym. Unikatowy kamień naturalny, dość wysoki  o nieregularnym kształcie  został osadzony w klasycznej oprawie jubilerskiej i otoczony koroną z surowego, lanego, oksydowanego srebra. Kamień jest wyjątkowo piękny, charakteryzujący się głebią czerni i srebrzystym lśnieniem. Oprawa jest bardzo solidna - wykonana została z ponad 14 gramów srebra próby 925 i jej wartość odpowiada cenności wyrobu. Pierścień jest duży, piękny i ekskluzywny. 

Wyrób jest autentyczny, unikatowy ,  w 100% wykonany z zadeklarowanych materiałow metodą ręcznej obróbki , bez użycia półfabrykatów gotowych.

 

Charakterystyka kamienia

 

Obsydian , to skała magmowa potocznie zwana szkliwem wulkanicznym. Charakteryzuje się  pięknym  połyskiem oraz głebią czerni. Już w czasach prehistorycznych stosowany był do wyrobu amuletów i naszyjników . Występuje  w wielu  zakątkach świata, np. na Islandii, w USA, Meksyku, Peru, Gwatemali, Armenii, Gruzji, Rosji, Japonii oraz we Włoszech (Wyspy Liparyjskie). Najczęściej jest czarny ale czasami charakteryzuje sie obecnością  niektórych minerałów np. kwarcu, biotytu, hornblendy lub zawiera drobne pęcherzyki gazowe. Odznacza się wtedy  metalicznym odblaskiem lub „skrzącym się” połyskiem  złocistym lub srebrzystym

Obsydian to kamień o silnych właściwościach ochronnych. Jest kamieniem bez ograniczeń, działa szybko i z wielką mocą - wyjawia na światło dzienne prawdę, obnaża słabości i rzeczy do uleczenia w człowieku. Pomaga usunąć negatywne wpływy i sytuacje, które drenują z energii, pozbawiają mocy.

Przyporządkowany znakowi Zodiaku - Skorpion.

 

Facebook