Masz pytanie?

Wisiorek srebrny z kryształem górskim.

 

kod towaru

2677  -  2102  -  21

materiał

srebro próby 925

kamień

kryształ górski  

kolor

transparent

waga:

4,18 gr.

wielkość wyrobu:

42 x 8 x 8 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

2,61 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych  

Cechy charakterystyczne wyrobu:  

Oryginalny, lekki, srebrny wisiorek - z dekoracyjnym kryształem górskim słupkowym, heksagonalnym . Unikatowy kryształ naturalny, surowy  został oprawiony w  solidne okucie  z wypolerowanego srebra z elementami metaloplastyki . Obudowa została  wykonana zgodnie ze ścianami krystalizacji kryształu, który pomimo swej surowości, ściany ma gładkie, lekko matowe. Cały wisiorek jest jasny, lekki, zgrabny i estetyczny a jednocześnie prosty i bezpretensjonalny . Jest to wysokoenergetyczny talizman ochronny, który w odróżnieniu od typowych kryształów górskich surowych , jest wyrobem wyjątkowo gładkim, estetycznym i eleganckim. 

Charakterystyka kamienia : 

Kryształ górski.  Nazwa "kryształ" pochodzi od gr. słowa oznaczającego lód, gdyż kamień ten uważano za coś na zawsze zamarzniętego. Odróżnia go od szkła doskonała przewodność ciepła. Kryształ górski przez długi czas pozostanie zimny w naszych rękach, podczas gdy szkło szybko się ogrzeje - w starożytnym Rzymie używany był do chłodzenia rąk.

Kryształ górski , to kamień magiczny - z niebiańskiej wilgoci i najczystszego śniegu rodzi się kryształ pisał rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy. Starożytni Grecy uważali,że kryształ górski jest wodą ściętą w lód w wysokich górach. gdzie panują takie mrozy , że powstały lód już nie topnieje pozostawiając swą postać nawet po ogrzaniu.

Wielu mineraralogów uważa,że trudno znależć inny minerał - nawet wśród szlachetnych- który można by było porównać pod względem czystości i żywego połysku. Kryształ górski dzięki swej czystości i znacznej twardości ,  od najdawniejszych czasów uzywany był do celów artystycznych. Starożytni Grecy i Rzymianie stosowali kryształ górski do ozdób , pieczęci , wspaniałych rzeżbionych czasz i waz . W czasach nowożytnych również wysoko ceniono wyroby z kryształu górskiego i chętnie gromadzono je w zbiorach świeckich i kościelnych.

Często urody dodają im inkluzje innych materiałów (np. pirytu, rutylu, turmalinu).

Przyporządkowany znakom Zodiaku: Bliźnięta (21.05-21.06), Lew (23.07-23.08), Strzelec (23.11-21.12).

  • Energia kryształu wzmaga działanie innych minerałów, ziół i esencji oczyszczając je i witalizując.  działa jako odpromiennik w pomieszczeniach, gdzie przebiegają cieki wodne i pasy geopatyczne oraz urządzenia elektroniczne jak telewizory czy komputery.
  •  Bardzo skutecznie neutralizuje negatywne promieniowanie cieków wodnych szczególnie, gdy jest w postaci tak zwanej szczotki kryształowej, czyli skupiska zrośniętych ze sobą kryształków.  
  • Harmonizuje, oczyszcza i chroni naszą aurę, usuwa blokady i zatory obdarzając nas witalnością i radością.
Facebook