Masz pytanie?

turmalin czarny - talizman ochronny z runą Jaris w srebrze

kod towaru

2548-1510-20

materiał

srebro próby 925

kamień

turmalin sherl

kolor

czarny

waga

13,33 gr.

wielkość wyrobu

64 x 11x 11 mm

zaw.srebra w wyrobie

6,87 gr.

 

wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych

 

Cechy charakterystyczne wyrobu

 

Oryginalny wisiorek - talizman ochronny   z   silnie energetycznym kamieniem naturalnym -  turmalinem czarnym z magiczną runą Jera. Unikatowy kamień surowy  został osadzony w  oprawie srebrnej z  oksydowanego srebra , spersonalizowany  i ozdobiony staro-nordycką runą Jera. Jest to kamień całkowicie naturalny, słupkowy ,w formie kryształu z wszystkim  atrybutami surowości widocznych na powierzchni, tak ważnych dla własności energetycznych kamienia. Kamień pochodzi z Pakistanu i jest cenny.  Solidność oprawy, która zawiera prawie 7 gramów srebra,  współgra z cennością kamienia.  Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne kamienia, pełniącego  funkcje talizmanu i amuletu .

 

Charakterystyka kamienia

 

Turmalin, to minerał należący do grupy krzemianów o wyjątkowo złożonym składzie chemicznym, co powoduje jego wielobarwność, toteż kamienie te określano syngaleskim słowem „turmali” (wielobarwny). Najbardziej znaną odmianą turmalinu jest czarny schörl,(szerl).   Chociaż turmaliny znane były już w czasach starożytnych w basenie Morza Śródziemnego, trafiły do Europy dopiero w początkach osiemnastego wieku, przywiezione przez holenderskich kupców z Cejlonu w 1703 r.  Zazwyczaj tworzą kryształy o pokroju słupkowym, pręcikowym, igiełkowym a na ścianach kryształów wykazują charakterystyczne zbrużdżenia zgodne z wydłużeniem słupów. Turmaliny należą do bardzo cenionych kamieni szlachetnych. Oprócz szerlu, należą do minerałów rzadkich lub bardzo rzadkich.

 

Właściwości energetyczne i lecznicze

 
Energia pochodząca od turmalinu jest niezwykle przydatna dla ciała człowieka. Reaguje ze szkodliwymi substancjami zamieniając je w nieszkodliwe. Oczyszcza otoczenie z bakterii, dezodoryzuje i czyści skórę oraz powietrze.  Turmalin - wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, przynosząc jasność i uspokojenie. Turmaliny mają unikalną zaletę w tym, że mogą wzmocnić siłę koncentracji.   Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość. Zaliczany jest do kamieni słonecznych w związku z tym przyciąga przyjaźnie i inspiracje i ułatwia porozumienie. Turmalin ma zdolność obniżania gorączki i łagodzenia oparzeń oraz dolegliwości dróg oddechowych. Pomocny jest również przy przeziębieniach i zawrotach głowy.  

 

Czarny turmalin   w szczególności aktywizuje pierwszy czakram i poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową. Pomaga leczyć zaburzenia związane ze złą pracą nadnerczy, a także artretyzm, zapalenie nerwu, stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, chorobę lokomocyjną, dysleksję, dezorientację i niepokój. Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami. W astrologii turmalin wiąże się ze znakami  Wagi, Skorpiona Koziorożca

 

Runy-alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowu run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu.Runy mogą leczy choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.

 

Runa Jera , to dwunasta runa alfabetu, starszego futharku .Należy do dziedziny lub inaczej mówiąc domu, czy ósemki Hagala. Energetycznie znajduje się w kręgu Wody.

Jest to runa związana z czasem. Ze staro skandynawskiego oznacza rok, ale rok liczony jako czas wegetacji roślin.

W swoim rycie symbolizuje dożynki.

Runa ta wspomaga rozwój, pilnuje, byś pamiętał o ważności poszczególnych szczegółów Twego działania - tak więc znak ten pilnować będzie dokładności i skrupulatności w działaniu.

 

Facebook