Masz pytanie?

Ametyst Mato Groso w srebrze - talizman z runą Fehu.

 

 

kod towaru

3311 - 1809 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

kryształ ametystu 

Pochodzenie

Złoże Bachia , Minas Garais , Mato Groso , Brazylia

waga:

6,14 gr.

wielkość wyrobu:

48 x 9 x 9 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

3,73 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych       

Cechy charakterystyczne wyrobu :      

Ekskluzywny, reprezentacyjny  wisiorek  - talizman z  unikatowym surowym, słupkowym kryształem ametystu z runą Fehu. Kryształ  ametystu pochodzi z Brazylii i jest całkowicie naturalny, surowy. Ma bardzo nietypowy jak na kryształ ametystu wydłużony kształt słupka heksagonalnego, którym wyróżnia się bardzo wśród typowych, krępych kryształów ametystu wywodzących się  z Maroka czy Madagaskaru . Ma delikatnie fioletowe zabarwienie na zewnątrz  a w środku różne, smugowe odcienie fioletu oraz inne przebarwienia. Kryształ zakończony jest charakterystycznym ostrosłupem heksagonalnym o regularnych, gładkich ścianach tak idealnie stworzonych przez naturę jakby były oszlifowane przez szlifierza diamentów. Korpus kryształu jest surowy, z licznymi prążkami poprzecznymi , charakterystycznymi dla kryształów lemuryjskich . Jest to kryształ   cenny,  wysoko energetyczny, pochodzący z uznanego na świecie złoża Bachia, Minas Garais, Mato Grosso w Brazylii . Kamień został oprawiony w surowe, lane,  oksydowane srebro ,  tak jednak aby oprawa nie dominowała pięknego kamienia. Oprawa , wykonana   ze srebra próby 925, jest bardzo solidna - jej wartość współgra z cennością kamienia . Kamień jest surowy , tak więc i oprawa zawiera zamierzone elementy surowości.

Charakterystyka kamienia :     

Ametyst jest  najbardziej cenionym kamieniem z grupy kwarcu. Przyczyną jego zabarwienia jest żelazo. Nazwa kamienia oznacza "trzeźwy"; w starożytności ametyst uchodził za amulet przeciw pijaństwu. Barwa najczęściej fioletowa, rzadko blado-czerwonofioletowa. Pięknie wygląda w świetle dziennym. Był niegdyś ulubionym kamieniem dostojników kościelnych.

Wierzy się, że jest jednym z najskuteczniejszych kryształów dla każdego rodzaju uzdrawiania, często nazywany jest wszech-uzdrawiającym. Daje efekty u ludzi, zwierząt i roślin. Działa na choroby duszy i ciała, a szczególnie problemy emocjonalne. Pomaga złagodzić dolegliwości układu trawiennego, zapobiega bezsenności i koszmarom sennym. Uśmierza bóle głowy i oczu.

Surowy kryształ słupkowy z uznanego na świecie , wysokoenergetycznego  złoża Mato Groso ma w/w moce zwielokrotnione.

Charakterystyka talizmanu :    

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowo run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.    

Runa Fehu jest pierwszą literą alfabetu runicznego Futharku Starszego, Germańskiego i drzemie w niej największy potencjał energetyczny. Za jej pomocą można  odczytywać przesłania, analizować sytuacje życiowe - czyli wróżyć ale również ,przy pomocy talizmanu z runą , dzięki jego energii , wpływać na swoją rzeczywistość - energetyzować przedmioty, wodę , pożywienie, wzmacniać organizm i zwalczać dolegliwości np., ból. Można również neutralizować negatywny wpływ promieniowania radiestezyjnego. 

Działanie magiczne runy Fehu: energetyzuje wzmacnia organizm i przyciąga powodzenie finansowe. Generuje posiadanie, powodzenie, bogactwo i hojność. 

Zastosowanie magiczne - do ochrony stanu posiadania, powiększania stanu posiadania , umacniania pozytywnych relacji i odnawiania starych przyjaźni. 

 

Facebook