Masz pytanie?

Srebrny wisiorek artystyczny - talizman z bursztynem i czarnym diamentem.

 

kod towaru

2601 - 2411 - 20

materiał

srebro próby 925

kamień

bursztyn bałtycki/   diament czarny.

waga wyrobu:

13,92 gr.

wielkość wyrobu 65 x 16 x 13 mm.
zawartość srebra w wyrobie

9,81 gr.

diament czarny naturalny

0,02 gr. / 0,1 ct.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu

Ekskluzywny, reprezentacyjny  wisiorek  - talizman z pięknym oryginalnym bursztynem bałtyckim i diamentem czarnym naturalnym.  Unikatowy, surowy bursztyn naturalny , pochodzący z Bałtyku , został osadzony w oprawie z surowego, lanego, oksydowanego srebra nawiązującą swą surowością do surowości kamienia. W centralnej części obudowy umieszczono surowy naturalny czarny diament. Jest to bardzo rzadki kamień szlachetny, który w odróżnieniu od innych diamentów nie błyszczy i nie odbija  światła – wręcz je pochłania . Dzieje się to za sprawą innej struktury budowy - niekrystalicznej jak biały diament.   Polikrystaliczna struktura czarnych diamentów przypomina bardziej dużą ilość skruszonych klejnotów sklejonych ze sobą przez naturę, uniemożliwiając tym samym odbijanie się światła.

Wisiorek, oprócz niewątpliwych walorów biżuteryjnych, jest również  bardzo silnym talizmanem i emitentem energii. W wisiorku tym występuje ciekawa kombinacja  energii dwóch bardzo mocnych kamieni: duchowego kamienia sukcesu - bursztynu oraz silnego narzędzia do pracy z energią jakim jest czarny diament. Za pomocą silnej emisji energii , czarny diament może służyć do odcinania pewnych frakcji energii w polu energetycznym człowieka, mających negatywny wpływ na jego samopoczucie emocjonalne. O ile będzie miał silniejsze oddziaływanie czarny diament, jeśli jego energia trafi na oczyszczoną aurę ,którą daje obecność bursztynu - kamienia  silnie oczyszczającego emocje oraz chroniącego przed szkodliwą energią otoczenia i innych ludzi. Ta kombinacja energii jest naprawdę potężna.

Wisiorek jest zupełnie zjawiskowy. Powstał z unikatowych , najcenniejszych materiałów: czystego srebra , z którego wykonane jest okucie , surowego bursztynu   oraz naturalnego czarnego diamentu- najcenniejszego kamienia szlachetnego. Taki wyrób mógł powstać tylko ręcznie , w jednym egzemplarzu. 

 

Charakterystyka kamieni :  

Bursztyn jest symbolem sukcesu. Już od tysiącleci stosowany jest jako talizman oraz kamień o właściwościach leczniczych. Ma on aktywizujący i oczyszczający wpływ na cały organizm. Już w okresie średniowiecza bursztyn był traktowany jako jeden z sześciu leków o najwyższej skuteczności terapeutycznej. Pomaga między innymi w takich dolegliwościach jak problemy z przemianą materii, astma, problemy z tarczycą i bóle reumatyczne. Współczesne badania wykazały, że kamień ten zawiera wiele cennych mikroelementów, takich jak: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem, substancje lotne, kwasy żywiczne. W stanie surowym (nieoszlifowany) bursztyn wykazuje właściwości antybakteryjne, ułatwia gojenie ran, obniża ciśnienie tętnicze, wzmaga wydzielanie żółci, działa uspokajająco, pobudza organizm do walki z chorobami i przyspiesza jego regenerację. 

W dawnych czasach bursztyn był uznawany za kamień niezwykle tajemniczy. Długo nie potrafiono wytłumaczyć jego pochodzenia oraz właściwości. Funkcjonowały liczne przekazy pisemne i ustne próbujące wytłumaczyć fenomen powstawania tego pięknego kamienia. Otaczająca go aura tajemniczości sprawiła, że z czasem zaczęto mu przypisywać cechy magiczne. Oczyszcza atmosferę pomieszczeń, wyłapując negatywne emocje i złe energie, przy czym chronić ma również przed złym i jego duchowymi manifestacjami. Za jego pomocą już w starożytności zdejmowano uroki i klątwy. 

Czarny diament - Karbonado – diament polikrystaliczny, występujący w osadach aluwialnych w Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej. Czarne diamenty -   karbonado formowały się w bogatym w wodór   środowisku międzygwiezdnym, poza  Układem Słonecznym  . Powstały prawdopodobnie w wyniku wybuchu gwiazdy supernowej  a ich skład chemiczny  zdradza podobieństwo do pyłu kosmicznego. Jednym z wytłumaczeń ich obecności na Ziemi jest uderzenie  zawierającego je meteorytu ,  na co wskazuje chociażby fakt, że karbonado występują jedynie w dwóch izolowanych miejscach na Ziemi . Odkryte po raz pierwszy w 1840 roku przez Portugalczyków w Brazylii, gdzie otrzymały nazwę, szybko zostały uznane za najtwardszą odmianę diamentów naturalnych.

Diament symbolizuje pełne oświecenie i mądrość, jest symbolem czystości. Lecznicze właściwości tego kamienia są wszechstronne. Ma korzystny wpływ na gospodarkę hormonalną, nadaje oczom blask, obniża gorączkę i działa przeciwskurczowo.

Facebook