Masz pytanie?

Srebrny wisior artystyczny z akwamarynem polerowanym.

 

kod towaru

3602 - 2004 - 23

materiał

srebro próby 925

kamień

akwamaryn / beryl

pochodzenie kamienia:

 

 

autoryzowany dostawca kamienia:

Złoże Shigar, region Gilgit , Baltistan, Pakistan Północny.

 The Hague Crystal House , Holandia.

waga wyrobu:

20,77 gr.

wielkość wyrobu:

57 x 32 x 10 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

11,65 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Autoryzowany dostawca kamienia : The Hague Crystal House , Prins Johan Willem Frisolaan 171, 2263 CC Leidschendam, Netherland.

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych     

 

Cechy charakterystyczne wyrobu 


Ekskluzywny duży  wisior artystyczny - z oryginalnym, rzadkim kamieniem szlachetnym -  akwamarynem . Unikatowy kamień polerowany o charakterystycznym  blado niebieskim  wybarwieniu został oprawiony w klasyczną oprawę jubilerską i otoczony koroną  z surowego, lanego, oksydowanego srebra nadającym mu przestrzenny charakter. Oprawa jest bardzo solidna - zawiera ponad 11 gramów srebra 925. Kamień jest zjawiskowy o ciekawym, przestrzennym kształcie i wielu odcieniach zieleni. Kamień jest naturalny - pomimo wypolerowania i gładkiej , błyszczącej powierzchni wykazuje pewne nierównomierności, rysy i spękania strukturalne. Właśnie do tych atrybutów surowości kamienia została dobrana obudowa z surowego lanego srebra. Wielkość wisiora  pozwala sklasyfikować wyrób jako unikatową ,przestrzenną formę srebrną . Awangardowa forma oprawy i oryginalny dizajn   czynią wyrób ekskluzywny o nieprzemijającej elegancji. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej, wykonany w jednym egzemplarzu. 

Cechy charakterystyczne kamienia :

Akwamaryn ( z Łac. aqua marina - "woda morska")- minerał błękitny lub niebieskozielony (w zależności od ilości domieszek związków żelaza. Jest to kamień szlachetny , będący  niebieską odmianą berylu (zieloną odmianą berylu jest Szmaragd) . Większość Akwamarynów po oszlifowaniu poddawana jest ogrzewaniu do temperatury 400-450℃, pod wpływem której naturalnie zielony lub zielononiebieski kamień zmienia barwę na niebieską. Ten konkretny kamień nie był poddawany wygrzewaniu i zachował swój naturalny niebiesko- zielony kolor. 

Właściwości :

Akwamaryn nazywany jest kamieniem miłości , przynoszący szczęście w małżeństwie . Kamień ten pomaga w  wyrażaniu swoich uczuć i poprawę relacji z otoczeniem. Pomaga w autorefleksji oraz poszukiwaniu sensu w otaczającym nas świecie. Najbardziej pomocny jest ludziom nieśmiałym, zamkniętym w sobie , nieufnym w stosunku do otoczenia oraz z niską oceną własnej wartości . Poprzez pomaganie w przezwyciężaniu samego siebie, w asertywności , w wyrażaniu własnego zdania - nazywany jest często kamieniem odwagi. Łagodzi strach , lęki i fobię. Uspokaja i zmniejsz stres. Akwamaryn jest doskonałym kamieniem dla ludzi przeciążonych obowiązkami, przytłoczonych odpowiedzialnością i stresem.


Akwamaryn w medycynie  niekonwencjonalnej :

•    Łagodzi katar, alergiczne łzawienie oczu i alergie skórne.
•    Przeciwdziała zakażeniom i stanom zapalnym.
•    Zwiększa odporność organizmu na infekcje.
•    Łagodzi dolegliwości neurologiczne, dróg oddechowych.
•    Chroni przed reumatyzmem oraz bólami szyi.
•    Uśmierza bóle głowy.
•    Przeciwdziała chorobom wieńcowym serca.

Facebook