Masz pytanie?

Srebrny pierścionek artystyczny z turkusem.

 

kod towaru

2765 - 3004 - 21

materiał

srebro próby 925

kamień

turkus

wielkość korpusu:

24 x 24 x 9 mm.

waga wyrobu:

15,06 gr. 

zawartość srebra w wyrobie:

12,35 gr.

rozmiar:

"18" 

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków. 

Cechy charakterystyczne wyrobu :  

Awangardowy pierścień artystyczny z pięknym turkusem. Duży turkus o klasycznej  barwie w połączeniu z prostą nowoczesną formą błyszczącej, jasnej oprawy srebrnej  nadaje pierścieniowi cechy, pomimo swych rozmiarów, niezwykłej lekkości. Ten jasny ,radosny pierścionek, to ciekawy przykład połączenia najbardziej typowego kamienia naturalnego, stosowanego w jubilerstwie od starożytności z nowoczesną  formą srebrną, co daje bardzo ciekawy efekt i doskonale odpowiada oczekiwaniom odbiorcy związanym z prostotą wyrazu.Wyrób unikatowy przeznaczony dla odbiorców ceniących sobie prostotę i oryginalność.  

Cechy charakterystyczne kamienia : 

Turkus 

Zwany też kalaitem (gr. ładny kamień), turkus oznacza turecki kamień, gdyż jego szlak handlowy wiódł niegdyś przez ten kraj. Typowa jego  barwa, to turkusowa (sam jest wzorcem koloru) -czyli jasnoniebieska. Już przez starożytnych Egipcjan uważany za magiczny i święty często wykorzystywany do wykonania ochronnych i uleczających amuletów. Według wierzeń turkus zmienia barwę by ostrzec właściciela przed zdradą i niebezpieczeństwem. W jego siłę wierzy do dzisiaj ogromna częśc azjatyckiego i północnoafrykańskiego społeczeństwa. 

Turkus jest jednym z niewielu kamieni przeznaczonych również dla mężczyzn. Powodem tego jest starożytna tradycja i przekonanie, że talizman wykonany z tego kamienia zapewnia wojownikowi zwycięstwo, powiększa jego odwagę i męstwo oraz dodaje sił. W przypadku medycyny niekonwencjonalnej ma mieć ponoć właściwości uspokajające, odprężające i relaksacyjne, zapewniać jasność umysłu i wspomagać szczerość w związku i kontaktach międzyludzkich.

Fenomen tego kamienia trwa nieprzerwanie od tysięcy lat . 

  • druga strona
    druga strona
Facebook