Masz pytanie?

Wisiorek srebrny z ametystem surowym.

kod towaru

2778 - 2905 - 21

materiał

srebro próby 925

kamień

ametyst

kolor

fiolet

waga:

12,29  gr.

wielkość wyrobu:

32 x 18 x 13 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

4,03 gr.

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

Więcej wyrobów z ametystem znajduje się w galerii ametysty i cytryny 

Cechy charakterystyczne wyrobu :   

Elegancki wisiorek  z  pięknym ametystem  naturalnym w klasycznej oprawie jubilerskiej ze srebra. Unikatowy kamień surowy o wyrazistym fioletowym wybarwieniu, częściowo przezroczysty został umieszczony w okuciu z oksydowanego srebra. Kamień jest półprzezroczysty, silnie załamujący światło na nierównościach powierzchni i tworzących różne odcienie fioletu.  Oprawa jest bardzo solidna - wykonana została z ponad 4 gramów srebra próby 925 i jej wartość odpowiada cenności wyrobu. Wisiorek jest  niespotykany i reprezentacyjny. Wyrób ekskluzywny i w pełni unikatowy.  

Charakterystyka kamienia :  

Ametyst jest  najbardziej cenionym kamieniem z grupy kwarcu. Przyczyną jego zabarwienia jest żelazo. Nazwa kamienia oznacza "trzeźwy"; w starożytności ametyst uchodził za amulet przeciw pijaństwu. Barwa najczęściej fioletowa, rzadko blado-czerwonofioletowa. Pięknie wygląda w świetle dziennym. Był niegdyś ulubionym kamieniem dostojników kościelnych.

Symbolicznie powiązany ze znakiem Zodiaku - Wodnik i planetą - Jowisz.

Wierzy się, że jest jednym z najskuteczniejszych kryształów dla każdego rodzaju uzdrawiania, często nazywany jest wszech-uzdrawiającym. Daje efekty u ludzi, zwierząt i roślin. Działa na choroby duszy i ciała, a szczególnie problemy emocjonalne. Pomaga złagodzić dolegliwości układu trawiennego, zapobiega bezsenności i koszmarom sennym. Uśmierza bóle głowy i oczu. 

Facebook