Masz pytanie?

wisiorek srebrny z labradorytem turkusowym

kod towaru

2063-3105-19

materiał

srebro próby 925

kamień

labradoryt

waga wyrobu

29,98 gr.

wymiary

56 x 26 x 8 mm

zaw.srebra w wyr. 

14,51 gr.

wykonanie

ręczne

 

 

 

wyrób jest autentyczny, unikatowy ,  w 100% wykonany z zadeklarowanych materiałów metodą ręcznej obróbki.  

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego 

 

Wisior oferowany jest bez łańcuszka.

 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych

 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu

 

 

Elegancki, ekskluzywny, duży  wisior   z  pięknym labradorytem naturalnym w klasycznej oprawie jubilerskiej ze srebra. Unikatowy kamień kolekcjonerski ze wspaniałym efektem labradoryzacji, opalizuje intensywnie multi-kolorowo, głównie   na jasno zielony , turkusowy kolor i na niebiesko . Pełnie swoich możliwości pokazuje  na słońcu, zmieniając zabarwienie w zależności od konta padania światła rozświetlając się zjawiskowo i rozmywając surrealistycznie barwy. Efekty opalizujące są również dobrze widoczne przy świetle elektrycznym , w którym nabiera bardziej ciemno zielonego odcienia. Kamień jest najwyższej klasy , co oznacza,że efekty opalizacji występują na powyżej 80% powierzchni. Efektem tego są wyjątkowo wyraziste lśnienie.  Kamień pochodzi z Madagaskaru. Wisior jest duży  i reprezentacyjny . Wyrób ekskluzywny i w pełni unikatowy.   

 

 

Charakterystyka kamienia

 

Labradoryt (labrador , spectrolit) to kamień z grupy skalenia. Jego nazwa pochodzi od kanadyjskiego półwyspu Labrador, gdzie został znaleziony. Wykazuje grę barw w metalicznie lśniących odcieniach. Występuje  najczęściej w barwach: ciemnoszarej, szaroczarnej i zielonej. Najbardziej charakterystyczne są kamienie z niebieskimi i zielonymi efektami, najcenniejsze z całym widmem. Kamień wykazuje jaskrawą, migotliwą grę barw w odcieniach niebieskich, fioletowych, złocistych, zielonych. Zjawisko to określane jest mianem  labradoryzacji

 

Właściwości energetyczne

 

Pole energetyczne labradorytu oddziałuje na cechy twórcze i kreatywne człowieka , tak więc jest wskazany dla ludzi poszukujących róznych inspiracji dodając im entuzjazmu. Łączac energię słońca i księżyca pomaga w przetrwaniu ciężkich momentów w życiu , takich jak stresująca praca czy problemy finansowe. 

 

Właściwości terapeutyczne

- działanie antytoksykacyjne i oczyszczające

- poprawia metabolizm i przemianę materii

- pobudza fizyczną aktywność i dodaje energii

- używany do energetyzowania wody pitnej

- używany w medytacji - oddziałuje na czakrę podstawy i czakrę szyi

znak zodiaku:koziorożec , ryby, wodnik,rak

Facebook