Masz pytanie?

Wisiorek artystyczny z mokaitem w srebrze.

kod towaru

1695 - 3004 - 18

materiał

srebro próby 925

kamień

mokait

waga wyrobu:

24,50 gr.

wymiary wyrobu :

50 x 35 x 7 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

14,92 gr.

wykonanie

ręczne

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

Cechy charakterystyczne wyrobu 


Klasyczny , ekskluzywny  wisiorek   z   pięknym kamieniem naturalnym - mokaitem. Unikatowy  kamień  o  regularnym kształcie i naturalnym  wybarwieniu, został oprawiony w klasyczną oprawę jubilerską z pięknym ozdobnikiem bocznym. Tradycyjny  design podkreśla jego elegancję. Kamień jest zjawiskowy wielokolorowy w mozajkowych barwach. Oprawa jest bardzo solidna, wykonana z prawie 15 gramów srebra próby 925. Klasyczna forma oprawy i rzadki kamień czynią wyrób ekskluzywny o nieprzemijającej elegancji. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej, wykonany w jednym egzemplarzu. 

Charakterystyka kamienia : 

Nazwa pochodzi od miejsca a Australii , gdzie został odkryty. Jest to rodzaj jaspisu.

Jaspis często zaliczany jest do chalcedonów, niekiedy jednak ze względu na ziarnistą strukturę traktuje się go jako samodzielną grupę w obrębie rodziny kwarców. Nazwa "jaspis" pochodzi z j. greckiego i oznacza "cętkowany kamień". Jednak w starożytności nazwa ta oznaczała zupełnie inne kamienie niż dziś.

          Mookait w Australii był uważany za kamień leczniczy, do odzyskiwania siły. Energia tego kamienia otwiera człowieka na różnorodność i nowe doświadczenia. Człowiek noszący go przy sobie jest bardziej aktywny, dynamiczny, a jednocześnie elastyczny. Nie boi się nowości, umie sobie świetnie radzić z tym co świat przynosi. Mookait łączy dwie pozorne przeciwstawne cechy - otwarcie się na przygodę i zmianę i zdolność wewnętrznego przystosowania się do zmieniających się okoliczności. 

Mokait dodaje osobie noszącej go pewności siebie, działa antystresowo pochłaniając negatywne emocje i energie. Oczyszcza umysł i pomaga realizować postawione sobie cele. 

  • druga strona
    druga strona
Facebook