Masz pytanie?

turmalin czarny - talizman z runą Gebo w srebrze.

kod towaru

2540 - 3009 - 20

materiał

srebro próby 925

kamień

turmalin sherl 

kolor

czarny

waga

10,48 gr.

wielkość wyrobu

60 x 11 x 11 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

3,64 gr.

 

wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych  

Opis przedmiotu:

Oryginalny wisiorek - talizman ochronny   z   silnie energetycznym kamieniem naturalnym -  turmalinem czarnym  .Turmalin gładzony  został osadzony w  oprawie srebrnej z  oksydowanego srebra i uzupełniony runą Gebo .  Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne użytego kamienia  , pełniących  funkcje talizmanu , amuletu i odpromiennika osobistego. 

Charakterystyka kamienia: 

Turmalin, to minerał należący do grupy krzemianów o wyjątkowo złożonym składzie chemicznym, co powoduje jego wielobarwność, toteż kamienie te określano syngaleskim słowem „turmali” (wielobarwny). Najbardziej znaną odmianą turmalinu jest czarny schörl,(szerl).   Chociaż turmaliny znane były już w czasach starożytnych w basenie Morza Śródziemnego, trafiły do Europy dopiero w początkach osiemnastego wieku, przywiezione przez holenderskich kupców z Cejlonu w 1703 r.  Zazwyczaj tworzą kryształy o pokroju słupkowym, pręcikowym, igiełkowym a na ścianach kryształów wykazują charakterystyczne zbrużdżenia zgodne z wydłużeniem słupów. Turmaliny należą do bardzo cenionych kamieni szlachetnych. Oprócz szerlu, należą do minerałów rzadkich lub bardzo rzadkich.

Właściwości energetyczne i lecznicze:

 
Energia pochodząca od turmalinu jest niezwykle przydatna dla ciała człowieka. Reaguje ze szkodliwymi substancjami zamieniając je w nieszkodliwe. Oczyszcza otoczenie z bakterii, dezodoryzuje i czyści skórę oraz powietrze.  Turmalin - wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, przynosząc jasność i uspokojenie. Turmaliny mają unikalną zaletę w tym, że mogą wzmocnić siłę koncentracji.   Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość. Zaliczany jest do kamieni słonecznych w związku z tym przyciąga przyjaźnie i inspiracje i ułatwia porozumienie. Turmalin ma zdolność obniżania gorączki i łagodzenia oparzeń oraz dolegliwości dróg oddechowych. Pomocny jest również przy przeziębieniach i zawrotach głowy.  

Czarny turmalin   w szczególności aktywizuje pierwszy czakram i poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową. Pomaga leczyć zaburzenia związane ze złą pracą nadnerczy, a także artretyzm, zapalenie nerwu, stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, chorobę lokomocyjną, dysleksję, dezorientację i niepokój. Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami. W astrologii turmalin wiąże się ze znakami  Wagi, Skorpiona, Koziorożca. 

Charakterystyka talizmanu : 

Czarny turmalin jest jednym z najsilniejszych energetycznie kamieni porównywany jedynie z kryształem górskim surowym, ale pod względem właściwości ochronnych nie ma sobie równych.

Talizman z czarnego turmalinu usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami. Ochrania przed utratą energii, przez to umożliwia koncentrowanie się na własnych celach  i dodaje  determinacji dla ich realizacji.  Silnie ochrania przed negatywnym wpływem innych ludzi , ich  negatywną  energią , promieniowaniem ich aury  oraz przejmowaniem  przez nich kontroli. Dawniej takie działanie przypisywane było czarnej magii ,klątwom oraz wpływom wiedźm , przed którymi talizman z czarnego turmalinu skutecznie chronił. Chroni też  przed toksynami np. w powietrzu, przed promieniowaniem komputera i cieków wodnych.

Szeroko stosowny w medytacjach pomagając przejść w wyższe stany świadomości.

Czarny turmalin to najsilniejszy talizman ochronny przed utratą energii, wampirami energetycznymi, czarną magią i klątwami. 

Runy-alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowu run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamietnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu.Runy mogą leczyc choroby i im zapobiegac. Wspólcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu. 

 Runa Gebo  symbolizuje przepływ dóbr, informacji, uczuć. To, co damy od siebie - powróci.Jest to runa poświęcenia, wymiany. Jako amulet przyciąga dary od losu.

Działanie magiczne Runy Gebo :  

Runa może nam służyć jako talizman - zapewnia miłość, stabilizuje uczuciowe związki, wspiera relacje partnerskie. Przynosi również bogactwo wewnętrzne i zewnętrzne.

Amulet z runy Gebo przyciąga dary od losu, ochrania też przed niewdzięcznością i fałszywymi ludźmi.

To runa, która manifestuje się w dostatku, który płynie z własnych altruistycznych działań. Tak jak płomień świecy nic nie traci, gdy się go dzieli, tak i my oddając cząstkę siebie pozostajemy pełni, a nawet bogatsi o dobro, które daliśmy. I ono zwróci nam się z nawiązką. Gebo ostrzega jednak przed rozrzutnością, która może nas wpędzić w ruinę. 

Talizman. Na moc talizmanu ma wpływ szczególny dobór materiałów - zastosowane materiały posiadają  unikalne właściwości energetyczne i terapeutyczne. Turmalin sam w sobie  ochrania organizm i zwalcza ból  , srebro  od wieków stosowane było do odkażania i szczególnie polecane jest do leczenia i zapobiegania zakażeń bakteryjnych, stanów zapalnych oraz regeneracji tkanek. Runa Gebo ma działanie silnie stabilizujące przepływy  energetyzujące. W tym talizmanie tkwi potrójna siła.

Facebook