Masz pytanie?

Srebrny wisior z malachitem - talizman z runą algiz.

 

kod towaru

2785 - 0406 - 21

materiał

srebro próby 925

kamień

malachit

kolor

zielony

waga:

35,53 gr.

wielkość wyrobu:

55 x 20 x 18 mm.

zawartość  srebra w wyrobie:

7,53 gr.

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Wisior oferowany jest bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać , odwiedzając  galerię łańcuszków srebrnych 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu :   

Oryginalny, duży  wisior - talizman  z  dekoracyjnym kamieniem okazowym  - malachitem z Runą Algiz. Unikatowy , kamień naturalny   został oprawiony w solidne  okucie z surowego, lanego, oksydowanego srebra z elementami metaloplastyki i ozdobiony magiczną Runą Algiz . Kamień, to typowy, ciemno zielony, z ciemnymi słojami malachit. Surowy kamień, surowe srebro, surowa starogermańska runa. Oprawa jest unikatowa- to przestrzenna forma srebrna wykonana z ponad 7 gramów srebra 925.     

Charakterystyka kamienia : 

Malachit- nazwa minerału pochodzi od greckiego słowa "malache" - malwa. Kamień jest znany od czasów starożytnych gdzie używano go do wyrobu ozdób. Sproszkowaną postać malachitu stosowano jako pomadkę i farbę. Największe złoża malachitu znajdują się w Azji, Chinach i Indiach.

Właściwości lecznicze malachitów wpływają głównie na układ ruchu i układ krwionośny. Noszenie ich blisko skóry pobudzać ma krążenie krwi i wpływa korzystnie na pracę serca. Uważa się, że przyspiesza regenerację tkanek oraz działa przeciwbólowo. Dzięki zawartości miedzi ma działanie bakteriobójcze.     

Charakterystyka talizmanu :  

Runy-alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowu run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu.Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.  

Znaczenie runy Algiz :  

Runa  Algiz jest , to runa związana szczególnie z ochroną i jest najsilniejsza w ochronie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę.

 Z runą Algiz wiążą się 3 symbole :  rogi łosia- charakteryzującego siłę , odcisk łapy łabędzia - charakteryzującego wojowniczość oraz człowieka stojącego na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami, czerpiącego  energię kosmiczną  , która  spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę.  

Energię tej runy widać wyraźnie, gdy działamy zgodnie z instynktem samozachowawczym, gdy system immunologiczny organizmu walczy z chorobą, gdy stajemy w obronie rodziny i ziemi przed jakąkolwiek agresją. Runa Algiz jest jak Anioł Stróż, który zawsze stoi na straży.

Facebook