Masz pytanie?

Srebrny wisiorek artystyczny z karneolem surowym.

 

kod towaru

3398 - 1011 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

karneol surowy

wyniary kamienia 23 x 25 x 12 mm.

pochodzenie

złoże: Rio Grande Do Sul , Brazylia.

waga wyrobu:

17,77 gr.

wielkość wyrobu:

średnica   40 mm,

wysokość 12 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

9,43 gr.

 

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych  

Cechy charakterystyczne wyrobu :  

Reprezentacyjny srebrny wisiorek artystyczny z dekoracyjnym korneolem surowym. Unikatowy, kamień naturalny, surowy  o nieregularnym kształcie, w kolorze pomarańczym został osadzony w oprawie z surowego, lanego, oksydowanego srebra na planie okręgu.Oprawa  jest bardzo  solidna - wykonana została z prawie 10 gramów srebra. Kamień jest zjawiskowy w kolorze jasno pomarańczowym. Pięknie rozświetla się na słońcu. Pomimo surowego , kaciastego kamienia , okrągła oprawa powoduje, że wisiorek jest elegancki.Surowość kamienia wraz elementami metaloplastycznymi z surowego srebra, dają efekt że cały wisiorek ma charakter nieco drapieżny.  

cechy charakterystyczne kamienia : 

Karneol - krwawnik – gemmologiczna nazwa czerwonej, półprzezroczystej odmiany chalcedonu. Nazwa „karneol” (łac. carneolus) pochodzi prawdopodobnie ze starofrancuskiego cornele = owoc derenia lub  od łacińskiego słowa „caro” oznaczającego „mięso”, co jest nawiązaniem do jego czerwonopomarańczowej barwy. Karneol to kamień szlachetny występujący w naturze jako drobnokrystaliczne odmiany skały kwarcowej. Swoją intensywnie pomarańczową barwę zawdzięcza domieszkom minerałów żelaza, głównie hematytu i goethytu.  Używany powszechnie w jubilerstwie do wyrobu biżuterii. W przeszłości był stosowny tradycyjnie do wyrobu pieczęci.

Ten konkretny kamień pochodzi z Brazylii , ze  słynnego złoża :  Rio Grande do Sul. 

Właściwości  kamienia : 

Karneol nazywany jest „kamieniem odwagi”, gdyż wykazuje działanie wzmacniające samoocenę  i pewność siebie w kontaktach interpersonalnych, w szczególności w  relacjach z płcią przeciwną. Wpływa silnie  na motywację do osiągania stawianych celów i wzmacnia decyzyjność czyli zdolność do realizacji zadań. Karneol jest szczególnie cenny dla ludzi ze skłonnościami do  bierności oraz brakiem aktywności i przedsiębiorczości  a nawet apatii. Energetyczne właściwości Karneolu powodują pozytywne zmiany w postaci spontaniczności, otwartości, ciekawości świata, akceptacji siebie takim, jakim się jest.  Karneol pomaga w osiągnięciu sukcesu także w biznesie. 

Właściwości  talizmanu : 

Na działanie talizmanu  wpływa szczególny dobór materiałów. Karneol -  kamień odwagi ,  silnie oddziałujący na nasze centrum aktywności i działania w każdej sferze życia, silnie wpływa na motywację i przeciwdziała apatii i pesymizmowi. 

Zastosowane materiały posiadają  unikalne właściwości terapeutyczne.  Srebro od wieków używane było jako środek przeciw bakteryjny. Karneol oddziałuje silnie na krew - działa przeciwkrwotocznie i oczyszczająco  oraz na uklad trawienny - poprawiając przemianę materii.

Facebook