Masz pytanie?

wisiorek srebrny z bursztynem - talizman z runa Algiz

kod towaru

1835-0810-18

materiał

srebro próby 925

kamień

bursztyn  

waga wyrobu

13,02 gr.

wielkość wyrobu 78 x 12 x 12 mm
zaw.srebra w wyr. 8,87 gr.
wykonanie

ręczne

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego 

Wisior oferowany jest bez łańcuszka.

 

Cechy charakterystyczne wyrobu


Awangardowy  wisiorek z pięknym bursztynem naturalnym w metaloplastyce srebrnej. Unikatowy bursztyn  został umieszczony w oprawie z  oksydowanego srebra próby 925 i ozdobiony magiczną runą Algiz . Zamierzona surowość formy oprawy dobrze współgra z surowością kamienia. Wyrób jest w pełni unikatowy i wykonany ręcznie  w jednym egzemplarzu.

Charakterystyka talizmanu

Runy-alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staro-nordyckie słowu run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu.Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.

 

Znaczenie runy Algiz

 

Runa  Algiz jest , to runa związana szczególnie z ochroną i jest najsilniejsza w ochronie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę.

 

Z runą Algiz wiążą się 3 symbole :  rogi łosia- charakteryzującego siłę , odcisk łapy łabędzia - charakteryzującego wojowniczość oraz człowieka stojącego na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami, czerpiacego  energię kosmiczną  , która  spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę.  

Energię tej runy widać wyraźnie, gdy działamy zgodnie z instynktem samozachowawczym, gdy system immunologiczny organizmu walczy z chorobą, gdy stajemy w obronie rodziny i ziemi przed jakąkolwiek agresją.Runa Algiz jest jak Anioł Stróż, który zawsze stoi na straży.

Facebook