Masz pytanie?

Turmalin czarny - wisior artystyczny w srebrze.

kod towaru

2807 - 0307 - 21

materiał

srebro próby 925

kamień

turmalin 

kolor

czarny

waga:

30,32 gr.

wielkość wyrobu:

65 x 20 x 20 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

9,35 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

Opis przedmiotu :  

Niepowtarzalny, monumentalny  wisior  - talizman ochronny  z   silnie energetycznym kamieniem naturalnym -  turmalinem czarnym. Unikatowy, okazały, duży kamień surowy w formie  bryłkowej, został osadzony w  oprawie srebrnej z surowego, lanego, oksydowanego srebra. Jest to kamień całkowicie naturalny, o dość gładkich ścianach oraz kształcie   silnie koncentrującym energię. Wisior artystyczny poprzez zastosowany surowy kamień oraz dopasowaną  do niego  surową oprawę srebrną, tworzy  drapieżną formę srebrną .Kamień pochodzi z Brazylii i jest cenny. Solidność oprawy współgra z cennością kamienia - została wykonana z ponad 9 gramów srebra próby 925.Właściwości energetyczne tego konkretnego, pokaźnego turmalinu są nie do przecenienia - przy tych gigantycznych rozmiarach , to prawdziwa mini elektrownia atomowa, potrafiąca zdziałać niespotykane rzeczy dla organizmu człowieka. Wyrób w pełni unikatowy, wykonany w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne kamienia, pełniącego  funkcje talizmanu i amuletu. W odróżnieniu od typowych turmalinów surowych o strukturze pręcikowej, igiełkowej , ten kamień ma strukturę zwartą i masywną , a gładka powierzchnia sprawia ,że w formie biżuterii osobistej, jest wyrobem estetycznym i eleganckim.  

Charakterystyka kamienia :  

Turmalin, to minerał należący do grupy krzemianów o wyjątkowo złożonym składzie chemicznym, co powoduje jego wielobarwność, toteż kamienie te określano syngaleskim słowem „turmali” (wielobarwny). Najbardziej znaną odmianą turmalinu jest czarny schörl,(szerl).   Chociaż turmaliny znane były już w czasach starożytnych w basenie Morza Śródziemnego, trafiły do Europy dopiero w początkach osiemnastego wieku, przywiezione przez holenderskich kupców z Cejlonu w 1703 r.  Zazwyczaj tworzą kryształy o pokroju słupkowym, pręcikowym, igiełkowym a na ścianach kryształów wykazują charakterystyczne zbrużdżenia zgodne z wydłużeniem słupów. Turmaliny należą do bardzo cenionych kamieni szlachetnych. Oprócz szerlu, należą do minerałów rzadkich lub bardzo rzadkich.


Właściwości energetyczne i lecznicze : 

 
Energia pochodząca od turmalinu jest niezwykle przydatna dla ciała człowieka. Reaguje ze szkodliwymi substancjami zamieniając je w nieszkodliwe. Oczyszcza otoczenie z bakterii, dezodoryzuje i czyści skórę oraz powietrze.  Turmalin - wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, przynosząc jasność i uspokojenie. Turmaliny mają unikalną zaletę w tym, że mogą wzmocnić siłę koncentracji.   Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość. Zaliczany jest do kamieni słonecznych w związku z tym przyciąga przyjaźnie i inspiracje i ułatwia porozumienie. Turmalin ma zdolność obniżania gorączki i łagodzenia oparzeń oraz dolegliwości dróg oddechowych. Pomocny jest również przy przeziębieniach i zawrotach głowy.   

Czarny turmalin   w szczególności aktywizuje pierwszy czakram i poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową. Pomaga leczyć zaburzenia związane ze złą pracą nadnerczy, a także artretyzm, zapalenie nerwu, stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, chorobę lokomocyjną, dysleksję, dezorientację i niepokój. Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami. W astrologii turmalin wiąże się ze znakami  Wagi, Skorpiona ,Koziorożca.


Charakterystyka talizmanu : 

Czarny turmalin jest jednym z najsilniejszych energetycznie kamieni porównywany jedynie z kryształem górskim surowym, ale pod względem właściwości ochronnych nie ma sobie równych.

Talizman z czarnego turmalinu usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami. Ochrania przed utratą energii, przez to umożliwia koncentrowanie się na własnych celach  i dodaje  determinacji dla ich realizacji.  Silnie ochrania przed negatywnym wpływem innych ludzi , ich  negatywną  energią , promieniowaniem ich aury  oraz przejmowaniem  przez nich kontroli. Dawniej takie działanie przypisywane było czarnej magii ,klątwom oraz wpływom wiedźm , przed którymi talizman z czarnego turmalinu skutecznie chronił. Chroni też  przed toksynami np. w powietrzu, przed promieniowaniem komputera i cieków wodnych.

Szeroko stosowny w medytacjach pomagając przejść w wyższe stany świadomości.

Czarny turmalin to najsilniejszy talizman ochronny przed utratą energii, wampirami energetycznymi, czarną magią i klątwami. 

Facebook