Masz pytanie?

wisiorek srebrny z agatem błękitnym

kod towaru

1867-2610-18

materiał

srebro próby 925

kamień

agat błękitny

waga wyrobu

9,47 gr.

wymiary

34 x20x 6 mm

zaw.srebra w wyr. 

6,49 gr.

wykonanie

ręczne

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego 

 

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych

 

Cechy charakterystyczne wyrobu


Klasyczny   wisiorek    z   pięknym kamieniem naturalnym - agatem błękitnym . Unikatowy  kamień jubilerski w   kształcie łezki został osadzony w   oprawie srebrnej z ornamentem bocznym, podkreślającym wytworność  wyrobu.  Kamień jest zjawiskowy  intensywnie niebieski z lekkim lśnieniem perłowym . Oprawa jest bardzo solidna, wykonana z ponad 6 gramów  srebra próby 925. Klasyczna forma oprawy i cenny, renomowany  kamień   czynią wyrób ekskluzywny o nieprzemijającej elegancji. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej, wykonany w jednym egzemplarzu .

 

Charakterystyka kamienia

 

 Agat ( z greckiego : agathos - 'dobry') –  kamień półszlachetny z grupy kwarcu .Jest to wielobarwna, wstęgowa odmiana chalcedonu  . Nazwa pochodzi od rzeki Achates (dzisiaj Dirillo) na południowej Sycylii we Włoszech, gdzie wydobywano go już w starożytności. Agaty znajduje się jako nagromadzenia kuliste lub w kształcie migdałów, od wielkości obwodu od kilku mm do kilku metrów.

Symbolicznie powiązany ze znakiem Zodiaku - Waga i planetą - Merkury.

Wierzy się, że uzdrawia wszystko: ciało, umysł i ducha. Jest korzystny dla skóry, żołądka, wątroby i nerek. Chroni przed szkodliwymi skutkami promieni rentgenowskich i radioaktywnością. Wspomaga cały świat roślin. Poprawia pamięć i koncentrację.Przynosi powoli poprawę finansów.

Facebook