Masz pytanie?

Wisiorek srebrny z ametystem surowym.

 

kod towaru

2758 - 2404 - 21

materiał

srebro próby 925

kamień

ametyst

kolor

fioletowy

waga:

12,19 gr.

wielkość wyrobu:

średnica    36 mm.

wysokość  13 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

9,82 gr.

 

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych  

Cechy charakterystyczne wyrobu:  

Elegancki wisiorek  z  pięknym ametystem  naturalnym w klasycznej oprawie jubilerskiej ze srebra. Unikatowy kamień surowy o wyrazistym fioletowym wybarwieniu, częściowo przezroczysty został umieszczony w okuciu z oksydowanego srebra. Jest to kamień surowy bardzo ciemny przy słabym oświetleniu ale pięknie rozświetlający się na słońcu, silnie załamujący światło na nierównościach powierzchni i tworzących różne odcienie fioletu.  Oprawa jest bardzo solidna - wykonana została z ponad  9  gramów srebra próby 925 i jej wartość odpowiada cenności wyrobu. Wisior jest duży  i reprezentacyjny. Ozdobne pałąki po bokach nadają mu przestrzenny charakter. Wyrób ekskluzywny i w pełni unikatowy.  

Charakterystyka kamienia: 

Ametyst jest  najbardziej cenionym kamieniem z grupy kwarcu. Przyczyną jego zabarwienia jest żelazo. Nazwa kamienia oznacza "trzeźwy"; w starożytności ametyst uchodził za amulet przeciw pijaństwu. Barwa najczęściej fioletowa, rzadko blado-czerwonofioletowa. Pięknie wygląda w świetle dziennym. Był niegdyś ulubionym kamieniem dostojników kościelnych.

Symbolicznie powiązany ze znakiem Zodiaku - Wodnik i planetą - Jowisz.

Wierzy się, że jest jednym z najskuteczniejszych kryształów dla każdego rodzaju uzdrawiania, często nazywany jest wszech-uzdrawiającym. Daje efekty u ludzi, zwierząt i roślin. Działa na choroby duszy i ciała, a szczególnie problemy emocjonalne. Pomaga złagodzić dolegliwości układu trawiennego, zapobiega bezsenności i koszmarom sennym. Uśmierza bóle głowy i oczu. 

Facebook