Masz pytanie?

srebrny wisior artystyczny z berylem niebieskim- akwamarynem

 

kod towaru

2157 - 2109 - 19

materiał

srebro próby 925

kamień

beryl-akwamaryn

waga wyrobu

8,45 gr.

wymiary

średnica 11 x 50 mm

zaw.srebra w wyrobie

5,12 gr.

kamień

 3,33 gr. / 16,65 ct

 

wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego

 

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka

 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych

 

 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu


Klasyczny, ekskluzywny  wisiorek - z oryginalnym, rzadkim kamieniem szlachetnym - berylem w odmianie niebieskiej -  akwamarynem . Unikatowy kamień naturalny , o szlifie jubilerskim i  o charakterystycznym wyraziście niebieskim  wybarwieniu został oprawiony w klasyczną oprawę jubilerską z ornamentem bocznym, nadającym mu reprezentacyjny charakter. Kamień jest bardzo dekoracyjny , w formie słupkowej , polerowany  , przezroczysty i klarowny.   Klasyczna forma oprawy i oryginalny design  czynią wyrób ekskluzywny o nieprzemijającej elegancji. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej, wykonany w jednym egzemplarzu .

  

Cechy charakterystyczne kamienia:

 

Akwamaryn ( z Łac. aqua marina - "woda morska")- minerał błękitny lub niebieskozielony (w zależności od ilości domieszek związków żelaza. Jest to kamień szlachetny , będący  niebieską odmianą berylu (zieloną odmianą berylu jest Szmaragd) .

Znany i stosowany przez Greków i Rzymian od III wieku p.n.e. Często wykonywano z niego  brosze wklęsłymi rzeźbionymi motywami zazwyczaj o tematyce morskiej (kamień ten miał jakoby chronić podczas podróży morskich).

Jest to piękny, ceniony i poszukiwany  surowiec  jubilerski .

Właściwości:

Akwamaryn nazywany jest kamieniem miłości , przynoszący szczęście w małżeństwie . Kamień ten pomaga w  wyrażaniu swoich uczuć i poprawę relacji z otoczeniem. Pomaga w autorefleksji oraz poszukiwaniu sensu w otaczającym nas świecie. Najbardziej pomocny jest ludziom nieśmiałym, zamkniętym w sobie , nieufnym w stosunku do otoczenia oraz z niską oceną własnej wartości . Poprzez pomaganie w przezwyciężaniu samego siebie , w asertywności , w wyrażaniu własnego zdania - nazywany jest często kamieniem odwagi. Łagodzi strach , lęki i fobię. Uspokaja i zmniejsza stres. Akwamaryn jest doskonałym kamieniem dla ludzi przeciążonych obowiązkami, przytłoczonych odpowiedzialnością i stresem.


Akwamaryn w medycynie  niekonwencjonalnej:

•    Łagodzi katar, alergiczne łzawienie oczu i alergie skórne.
•    Przeciwdziała zakażeniom i stanom zapalnym.
•    Zwiększa odporność organizmu na infekcje.
•    Łagodzi dolegliwości neurologiczne, dróg oddechowych.
•    Chroni przed reumatyzmem oraz bólami szyi.
•    Uśmierza bóle głowy.
•    Przeciwdziała chorobom wieńcowym serca.

Facebook