Masz pytanie?

Kryształ naturalny cytrynu - talizman z runą Algiz w srebrze.

 

kod towaru

3771 - 0810 - 23

materiał

srebro  925

kamień

cytryn naturalny - kryształ.

pochodzenie kamienia:

waga kamienia:

złoże Rio Grande do Sul, Brazylia.

12,30 gr.

waga wyrobu :

21,41 gr.

wielkość wyrobu:

58 x 19 x 16 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

9,11 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych

Charakterystyka wyrobu :

Ekskluzywny , reprezentacyjny, monumentalny  wisior artystyczny - talizman z pięknym, rzadkim kryształem naturalnym cytrynu, z runą Algiz. Duży , piękny , gładki kryształ pochodzi ze znanego złoża , słynącego z cytrynów  : Rio Grande do Sul w Brazylii  i  jest  naturalny, polerowany. Kryształ jest duży, masywny , o kolorze ciemno  żółtym  i perfekcyjnej klarowności   został oprawiony w oksydowane srebro próby 925.  Kryształ cytrynu jest naturalny-  jego barwa jest ciemna , bardziej brązowa niż cytrynowa jak ma miejsce w cytrynach poprawianych. Na fasadzie wisiora umieszczono magiczną runę Algiz , nadającą mu cechy talizmanu. Oprawa  wykonana   ze srebra  jest bardzo solidna - wykonana  została ponad 9 gramów srebra i  jej wartość współgra z cennością kamienia . Całość tworzy przestrzenną formę srebrną o unikatowym charakterze. Wyrób  całkowicie niepowtarzalny , wykonany w jednym egzemplarzu. 

Charakterystyka kamienia :

Cytryn to żółto zabarwiona odmiana kwarcu. Jest kamieniem należącym do minerałów rzadkich.  Ze względu na estetyczną, żółtą barwę jest cenionym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim.

Cytryn wzmaga pewność siebie, samoakceptację i poczucie własnej wartości. Ułatwia naukę, dodaje siły na egzaminach. Ma również właściwości skupiające uwagę i emocje. Jego barwa jest związana ze słońcem, tak więc cytryn jest kamieniem optymizmu i radości, daje ciepło i światło. Pomaga w leczeniu z depresji. 

Charakterystyka talizmanu :

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowo run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu. 

Znaczenie runy Algiz :  

Runa  Algiz jest , to runa związana szczególnie z ochroną i jest najsilniejsza w ochronie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę.

 Z runą Algiz wiążą się 3 symbole :  rogi łosia- charakteryzującego siłę , odcisk łapy łabędzia - charakteryzującego wojowniczość oraz człowieka stojącego na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami, czerpiącego  energię kosmiczną  , która  spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę.  

Energię tej runy widać wyraźnie, gdy działamy zgodnie z instynktem samozachowawczym, gdy system immunologiczny organizmu walczy z chorobą, gdy stajemy w obronie rodziny i ziemi przed jakąkolwiek agresją. Runa Algiz jest jak Anioł Stróż, który zawsze stoi na straży. 

Facebook