Masz pytanie?

srebrny wisior artystyczny z opalem tureckim

 

kod towaru

2322 - 2501 - 20

materiał

srebro próby 925

kamień

opal turecki

waga wyrobu

25,57 gr.

wielkość wyrobu

60x64x7 mm

zaw. srebra w wyrobie

11,88 gr.

wykonanie

ręczne

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego 

 

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka

 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych

 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu


Awangardowy, imponujący  wisior z pięknym kamieniem naturalnym -opalem tureckim. Unikatowy, duży kamień okazowy o śnieżno białym wybarwieniu,  został osadzony w klasycznej oprawie jubilerskiej , otoczony surowym , lanym, oksydowanym srebrem. Kamień jest prawdziwie zjawiskowy i  charakterystycznie dla opali dendrytycznych odwzorowuje   przedziwny , realistyczny dziki krajobraz z suchymi krzakami w zimowym, śnieżnym otoczeniu. Kamień jest bardzo piękny i rzadki w takim wybarwieniu. Prześwitujące światło podkreśla jego złożoną strukturę wewnętrzną nadając mu wyraziste barwy. Największą nobilitacją dla tego kamienia jest użycie go przez legendarnego złotnika Carla Faberge , który oprawiał go w złoto wraz z brylantami.  Zarówno kamień jak i jego  oprawa są całkowicie unikatowe i niepowtarzalne. Taki wyrób mógł powstać tylko ręcznie , w jednym egzemplarzu.

 

 

Charakterystyka kamienia

 

Opal Dendrytyczny/Turecki/Merlinit

Opal Turecki-  Dendrytyczny (lub Moss Opal),  to nazwa nadana  kamieniowi  w związku z naturalnym odwzorowaniem w jego wewnętrznej strukturze motywów związanych z drzewami- od słowa Dendrite , które według Oxford Dictionary odnosi się do naturalnej drzewiastej  lub mchem pokrytej struktury minerału . Kamień, podobnie jak klasyczny opal,  jest  krzemionką z dodatkami manganu i inkluzjami  potasu oraz baru , dzięki którym tworzą się te wspaniałe wewnętrzne wzory. Jest to kamień twardy, ma twardość  7 w skali Mohsa. Kamień znany jest  na rynku również jako Merlinit. Najlepszy kamień wydobywany jest w złożach tureckich , stąd nazwa opal turecki. Występuje również w Australii i w  Kornwalii w Wielkiej Brytanii . Właśnie ze względu na  brytyjskie pochodzenie kamienia, mając na względzie bardzo silne wibracje emitowane przez ten kamień, powiązano go z legendą o królu Arturze i czarowniku Merlinie, nadając mu nazwę Merlinit.


Charakterystyka talizmanu

 

Merlinit , to magiczny kamień , o którym mówi się , że przechowuje mądrość wszystkich magów, szamanów i alchemików z przestrzeni wieków i pozwala z niej korzystać. Jest to  kamień dualności, która odzwierciedlona jest  w jego czarno-białych barwach symbolizujących światło i cień, dobro i zło, ogień i wodę, pierwiastek żeński i męski  oraz  wszelkie inne przeciwności Jinn-Jang , będące w stałej równowadze we wszechświecie. Kamień ten odzwierciedla również prawdziwą naturę człowieka, w którym ściera się dobro i zło, szczęście i nieszczęście , radość i gniew. Przypomina że nawet dobremu człowiekowi zdarza się czynić czasami zło i na odwrót. Kamień ten odzwierciedla prawdziwą naturę rzeczy , ścierających się sił we wszechświecie , stale dążących do równowagi. To potężny kamień equilibrium - ułatwiający osiągnięcie równowagi. Merlinit , to silny talizman wspomagający dążenie człowieka samorealizacji, do samodoskonalenia  do  osiągnięcia równowagi psycho - fizycznej. Ten kamień, posiadający potężną energię, wprowadza magię do naszego życia , magię wspomagającą rozwój duchowy , wspomagającą pozytywne zmiany  w naszym życiu. Pomaga zmienić zakorzenione wzorce zachowań i zastąpienie ich nowymi , pozytywnymi , udoskonalającymi nasze życie - pozwala poprzez   stymulację wewnętrznej intuicji psychicznej  wejrzenie w przeszłość  aby  wpłynąć na przyszłość.

Merlinit , to kamień harmonii, która wspomaga narodziny kreatywności i jasnych psychicznych wizji.  Będzie wspomagać dostęp do  wyższej energii duchowej i  pozwoli nawiązać kontakt z przewodnikami i nauczycielami w wyższych sferach. Ale to nie tylko kamień   światła, gdyż może  pozwolić na  doświadczenie również ciemnych aspektów naszej wyższej jaźni. Praca nad korektą  właśnie tych aspektów  naszej jaźni jest kluczowe dla sukcesu w samodoskonaleniu i wyzwoleniu duchowemu.

Merlinite może być pomocny w dążeniu  do budowania relacji  międzyludzkich opartych na uczciwości i szczerości. Poprzez lepsze wzajemne poznanie się , pozwala zbudować  silne realacje partnerów w związku. Kamień dobry dla nowożeńców.

 Zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej

Merlinit posiada własności oczyszczające organizm  i przyspieszające procesy gojenia się . Pozwala szybciej pozbyć się skutków grypy lub przeziębienia. Poprawia przepływ krwi w organizmie oraz lepszą przemianę materii. Poprzez swe własności intensyfikujące spalanie  tłuszczu w organizmie , powoduje lepsze samopoczucie , zmniejszając  ociężałość i ospałość . W połączeniu z innymi naturalnymi fat burnerami jak np. czerwona herbata , może wspomagać odchudzanie.

 

Facebook