Masz pytanie?

Srebrny wisiorek artystyczny z tanzanitem i czarnym diamentem.

 

kod towaru

2485 - 1108 - 20

materiał

srebro próby 925

kamienie

tanzanit / diament czarny

waga wyrobu

17,86 gr.

wymiary

40 x 61 x 12 mm

zawartość srebra w wyrobie 

15,32 gr.

kamienie

tanzanit 2,52 gr.

diament czarny 0,1ct

0,02 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych

 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu:  

Awangardowy, ekskluzywny  wisiorek artystyczny  z   pięknym , rzadkim kamieniem  szlachetnym  - tanzanitem  oraz surowym  czarnym diamentem naturalnym . Unikatowy tanzanit  o  wyrazistym fioletowym  kolorze i nieregularnym   kształcie , został osadzony w oprawie jubilerskiej i umieszczony w przestrzennej formie srebrnej z surowego, lanego, oksydowanego srebra próby 925. Oprawa jest bardzo solidna, wykonana z ponad 15 gramów  srebra próby 925. W dolnej części obudowy umieszczono surowy naturalny czarny diament. Jest to bardzo rzadki kamień szlachetny, który w odróżnieniu od innych diamentów nie błyszczy i nie odbija  światła – wręcz je pochłania . Dzieje się to za sprawą innej struktury budowy - niekrystalicznej jak biały diament.   Polikrystaliczna struktura czarnych diamentów przypomina bardziej dużą ilość skruszonych klejnotów sklejonych ze sobą przez naturę, uniemożliwiając tym samym odbijanie się światła.

Wisiorek jest zupełnie zjawiskowy. Powstał z unikatowych , najrzadszych i najcenniejszych materiałów: czystego srebra ,z którego wykonana jest obudowa , tanzanitu - kamienia szlachetnego występującego w jedynym, wyczerpującym się złożu na świecie   oraz naturalnego czarnego diamentu- najcenniejszego kamienia szlachetnego. 

Awangardowa forma oprawy i cenne, renomowane  kamienie szlachetne czynią wyrób ekskluzywny o nieprzemijającej elegancji. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej, wykonany w jednym egzemplarzu. 

Charakterystyka kamienia: 

Tanzanit to rzadko występujący, wspaniały materiał jubilerski, o niepowtarzalnej barwie, który stał się  klasyką elegancji. Nieprawidłowo nazywany "szafirem Meru" – pierwsi jego odkrywcy mylnie uznali go za szafir.  Tanzanity wydobywa się w jedynym miejscu na świecie, w Południowej Tanzanii, w rejonie Arusha w kopalni o powierzchni ok. 4km2.   Pierwszy tanzanit został wydobyty w 1967 roku, co uznano za najbardziej ekscytujące odkrycie gemmologiczne ubiegłego stulecia. Jest aż 1000 krotnie rzadszy od diamentu. Jego złoża znajdują się w jednym miejscu na kuli ziemskiej   a specjaliści prognozują, iż złoża tanzanitu ulegną całkowitemu wyczerpaniu za ok. 10 lat. Z tego punktu widzenia jest doskonałą inwestycją. Obecnie sprzedażą tanzanitów zajmuje się notowana na londyńskiej giełdzie  spółka o nazwie Tanzanite One. Po tym, jak spółka stworzyła kampanię reklamową, mającą na celu skłonienie do zakupu kamienia na pierwsze urodziny dziecka, sprzedaż tanzanitów znacznie wzrosła, a najważniejszym rynkiem zbytu stały się Stany Zjednoczone, Ceny tanzanitów wysokiej jakości przewyższają ceny brylantów. Firma Tiffany, która wprowadziła kamień na rynek jubilerski w 1969, zaproponowała nazwę handlową tanganit i przez 10 lat miała wyłączność w jego sprzedaży. Tiffany promowała tanzanit na symbol elegancji i nieskazitelności, komponując go z białym złotem i diamentami. Tanzanit zyskał sławę dzięki Lizz Taylor i firmie Tiffany. Ciągle jest bardzo popularny wśród gwiazd Hollywood, noszą go między innymi Angelina Jolie i Teri Hatcher.

Czarny diament - Karbonado – diament polikrystaliczny, występujący w osadach aluwialnych w Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej. Czarne diamenty -   karbonado formowały się w bogatym w wodór   środowisku międzygwiezdnym, poza  Układem Słonecznym  . Powstały prawdopodobnie w wyniku wybuchu gwiazdy supernowej  a ich skład chemiczny  zdradza podobieństwo do pyłu kosmicznego. Jednym z wytłumaczeń ich obecności na Ziemi jest uderzenie  zawierającego je meteorytu ,  na co wskazuje chociażby fakt, że karbonado występują jedynie w dwóch izolowanych miejscach na Ziemi . Odkryte po raz pierwszy w 1840 roku przez Portugalczyków w Brazylii, gdzie otrzymały nazwę, szybko zostały uznane za najtwardszą odmianę diamentów naturalnych. 

Właściwości energetyczne kamieni: 

Tanzanity , to silne, energetyczne kamienie , aktywnie wpływające na osoby je noszące przede wszystkim w aspekcie   jasności umysłu i subtelności. Tanzanity pomagają zrozumieć uczucia otwarcie je komunikować. W rezultacie kamienie te są źródłem sukcesu, klarownych poglądów i mądrości.

 Tanzanity , to kamienie równowagi . Ułatwiają  znaleźć balans w życiu, tak by było mniej stresujące, bardziej zorganizowane i produktywne, jednym słowem zdrowsze. Idealny kamień na współczesne czasy! 

Tanzanity symbolizują niekonwencjonalną elegancję i indywidualny styl. To idealne kamienie dla osoby, która lubi wyróżniać się w tłumie .Skuteczny w przezwyciężaniu problemów komunikacyjnych oraz rozwiązywaniu problemów które wydają się nierozwiązywalne. Wspiera proces komunikacji i efektywnego wyrażania własnych myśli i uczuć.

O tanzanicie można również wyczytać w wielu źródłach, iż leczy zaburzenia psychiczne i wzmacnia serce.

Diament symbolizuje pełne oświecenie i mądrość, jest symbolem czystości. Lecznicze właściwości tego kamienia są wszechstronne. Ma korzystny wpływ na gospodarkę hormonalną, nadaje oczom blask, obniża gorączkę i działa przeciwskurczowo.

 

 

Facebook