Masz pytanie?

Srebrny wisior artystyczny z nefrytem naturalnym.

 

kod towaru

2596 - 2211 - 20

materiał

srebro próby 925

kamień

nefryt

waga wyrobu

20,64 gr.

wielkość wyrobu

60 x 40 x 17 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

13,95 gr.

wykonanie

ręczne

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka.  

Cechy charakterystyczne wyrobu:   

Oryginalny wisior - talizman ochronny   z   silnie energetycznym kamieniem naturalnym -  nefrytem naturalnym. Unikatowy, okazały  kamień polerowany   został osadzony w klasycznej   oprawie jubilerskiej i umieszczony w przestrzennej formie srebrnej.  Solidność oprawy, wykonanej z ok. 14 gramów srebra,  współgra z cennością kamienia. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne kamienia, pełniącego  funkcje talizmanu i amuletu.   

Charakterystyka kamienia:  

Nefryt  należy do grupy żadu. Występuje w niemal wszystkich barwach, bywa również pasiasty bądź plamisty, często z żółtawym odcieniem. Najbardziej pożądany jest zielony. Połysk szklisty. Nazwa nefryt pochodzi od greckiego słowa nephros oznaczającego nerkę.

Obróbka nefrytu była znana od pradziejów , szczególnie w Chinach,   w czasach dynastii Shang . Wyroby z nefrytu były wówczas używane w trakcie ważnych ceremonii religijnych z udziałem władców. Dziś poza Chinami największe ośrodki obróbki nefrytu znajdują się na Tajwanie i w Kanadzie. Nefryt to kamień twardy, odporny na ścieranie a jego wytrzymałość przewyższa stal.

Nefryt zawiera wiele naturalnych mikroelementów przyswajanych przez organizm takich jak krzemiany wapnia, magnezu i żelaza oraz włókna amfibolu. Nefryt charakteryzuje się utrzymywaniem ciepła dłużej niż inne kamienie.

Wiara w magiczne i lecznicze zdolności nefrytu przeniosła się z Chin na cały świat. Nefryt według starożytnych wierzeń miał  właściwości lecznicze w schorzeniach nerek.

Przyporządkowany znakom Zodiaku: Waga (24.09-23.10).   

Własności energetyczne:  

Nefryt należy do rzadkiej grupy kamieni wysokoenergetycznych, to znaczy o silnym, mierzalnym promieniowaniu, oddziałującym bezpośrednio na organizm człowieka. Nefryt - kamień wykorzystany w tym wisiorze -  emituje tak zwane  długie fale podczerwone, które najgłębiej wnikają pod naszą skórę  mają właściwości lecznicze. Dziś na całym świecie wykorzystuje się terapie długimi falami podczerwonymi.

Daleka podczerwień, zwana w skrócie FIR ma najdłuższą długość fali spośród wszystkich rodzajów promieniowania podczerwonego i tym samym jest jedynym rodzajem światła podczerwonego, które wnika głęboko w ludzkie ciało.

Emitowane przez słońce lub specjalne lampy na podczerwień fala FIR przenika przez skórę do tkanek podskórnych i jest przekształcana z energii świetlnej w energię cieplną, co niesie dla ludzkiego organizmu wiele korzyści.  

Jak wspomaga nas daleka podczerwień?  

  • FIR przyspiesza krążenie i co za tym idzie „ogrzewa” ciało, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia nerwobóli, bóli mięśniowych i stawowych, a także eliminuje uczucie zimnych dłoni i stóp.
  • Odbudowuje komórki, które wspomagają gojenie się ran i pomagają zwalczać stan zapalny.
  • Przyśpiesza metabolizm.
  • Uwalnia od stresu i zmęczenia.
  • Reguluje układ nerwowy.
  • Wspomaga zdrowy sen.
  • Oczyszcza płyny ustrojowe ze szkodliwych toksyn.
  • Wzmacnia układ odpornościowy. 
Facebook