Masz pytanie?

Srebrny wisior artystyczny - talizman z kryształem marmaroskim.

 

kod towaru

2629 - 1601 - 21

materiał

srebro próby 925

kamień

kryształ górski   

kolor

transparent

waga

37,59 gr.

wielkość wyrobu

65 x 20 x 18 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

16,88 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych  

Więcej kryształów znajduje się w zakładce : KOLEKCJA KRYSZTAŁÓW GÓRSKICH  

Cechy charakterystyczne wyrobu 

Reprezentacyjny, monumentalny srebrny wisior artystyczny - talizman z bardzo dekoracyjnym kryształem górskim słupkowym typu marmaroskiego. Unikatowy , duży  kryształ  naturalny zostały oprawiony w  bardzo solidne okucie z surowego, lanego,  oksydowanego srebra wykonanego w technice metaloplastyki. Pokaźnych rozmiarów naturalny kryształ górski typu marmaroskiego jest całkowicie unikatowy . Jest to kryształ słupkowy, heksagonalny , jednakże jego naturalnie wykształcone ściany krystalizacji nie są regularne - uciekają pod różnymi kątami , tworząc malownicze i oryginalne krzywizny. Jest to unikatowy okaz pochodzący ze złoża Ulic na Słowacji w Kraju Preszowskim w Karpatach Fliszowych. Ze względu na swój  wyjątkowo silny szklisty połysk, klarowność przewyższającą zwykłe kryształy górskie oraz charakterystyczne wykształcenie ścian , tego typu kryształy klasyfikowane są jako marmaroskie (od nazwy okręgu Marmarosz w Rumuni , choć  tego typu kryształy występują na całym świecie). Kryształ  Marmaroski jest to, to niezwykle silny energetycznie kamień - jego moce wielokrotnie przewyższają standardowe kryształy górskie i ustępuje jedynie diamentowi z Herkimer. Okucie srebrne , nawiązujące do surowości kryształu , odpowiada wielkością i solidnością   wielkości kryształu i zostało wykonane z 17 gramów srebra próby 925. Całość stanowi pokaźnych rozmiarów formę srebrną, służącą jako oryginalny , unikatowy wisior, ale również jako odpromiennik osobisty    do  ściągania  szkodliwego promieniowania geopatycznego żył wodnych oraz innych szkodliwych form energetycznych . Działa również  jako wzmacniacz energetyczny, wpływający na organizm poprzez wzmacnianie centr energetycznych  (czakramy).    Jest to wysokoenergetyczny talizman ochronny, który w odróżnieniu od typowych kryształów górskich surowych , jest wyrobem wyjątkowo gładkim, estetycznym i eleganckim. Wyrób wykonany w jednym egzemplarzu. Ze względu na wyjątkowość  kryształu - wyrób całkowicie unikatowy - nie do powtórzenia. Wisior  jest duży, piękny i ekskluzywny. 

Charakterystyka kamienia :  

Kryształ górski.  Nazwa "kryształ" pochodzi od gr. słowa oznaczającego lód, gdyż kamień ten uważano za coś na zawsze zamarzniętego. Odróżnia go od szkła doskonała przewodność ciepła. Kryształ górski przez długi czas pozostanie zimny w naszych rękach, podczas gdy szkło szybko się ogrzeje - w starożytnym Rzymie używany był do chłodzenia rąk.

Kryształ górski , to kamień magiczny - z niebiańskiej wilgoci i najczystszego śniegu rodzi się kryształ pisał rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy. Starożytni Grecy uważali, że kryształ górski jest wodą ściętą w lód w wysokich górach. gdzie panują takie mrozy , że powstały lód już nie topnieje pozostawiając swą postać nawet po ogrzaniu.

Wielu mineralogów uważa, że trudno znaleźć inny minerał - nawet wśród szlachetnych- który można by było porównać pod względem czystości i żywego połysku. Kryształ górski dzięki swej czystości i znacznej twardości ,  od najdawniejszych czasów używany był do celów artystycznych. Starożytni Grecy i Rzymianie stosowali kryształ górski do ozdób , pieczęci , wspaniałych rzeźbionych czasz i waz . W czasach nowożytnych również wysoko ceniono wyroby z kryształu górskiego i chętnie gromadzono je w zbiorach świeckich i kościelnych. 

Kryształ  Marmaroski – to nazwa  nazwa wyjątkowo czystej, bezbarwnej odmiany kryształu górskiego . Nazwa pochodzi od miejscowości Marmarosz w Rumunii, gdzie ta odmiana kwarcu występuje. Najczęściej ma postać krótkiego słupa  zakończonego podwójną piramidą. Terminem tym bywają określane też inne, charakterystycznie wykształcone kryształy górskie, o silnym szklistym połysku, które pochodzą z różnych rejonów świata  np. z miejscowości Stolberg w Górach Harz w Niemczech czy  z Carrary (Włochy). Występują często  Karpatach  Fliszowych – spotykany jest w żyłach kalcytowych, które wykorzystują szczeliny w piaskowcach. Najbardziej znany jest z okolic Marmarosz w Rumunii. Występuje też w Karpatach na obszarze Ukrainy, Słowacji – Ulic, Velky Lipnik, w Polsce – okolice Baligrodu, Wetliny w Bieszczadach i na Podhalu. Spotykany jest też w: USA – Alaska, Arkansas, Hawaje, Kanada – Quebec, Indie, Pakistan, Dania, Francja. Kryształy marmaroskie mają zastosowanie w ezoteryce , jako talizmany ochronne oraz  do wyrobu artystycznej biżuterii. 

Przyporządkowany znakom Zodiaku: Bliźnięta (21.05-21.06), Lew (23.07-23.08), Strzelec (23.11-21.12). 

Zastosowania alternatywne : 

  • Energia kryształu wzmaga działanie innych minerałów, ziół i esencji oczyszczając je i witalizując.  działa jako odpromiennik w pomieszczeniach, gdzie przebiegają cieki wodne i pasy geopatyczne oraz urządzenia elektroniczne jak telewizory czy komputery.
  •  Bardzo skutecznie neutralizuje negatywne promieniowanie cieków wodnych szczególnie, gdy jest w postaci tak zwanej szczotki kryształowej, czyli skupiska zrośniętych ze sobą kryształków.  
  • Harmonizuje, oczyszcza i chroni naszą aurę, usuwa blokady i zatory obdarzając nas witalnością i radością. 
Facebook