Masz pytanie?

Srebrny wisior artystyczny z prawdziwym turkusem naturalnym.

 

kod towaru

2698 - 0203 - 21

materiał

srebro próby 925

kamień

turkus naturalny

waga wyrobu:

12,98 gr.

wymiary:

48 x 43 x 4 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

12,03gr.

wykonanie:

ręczne

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

Cechy charakterystyczne wyrobu :  

Awangardowy wisiorek artystyczny   z  pięknym prawdziwym turkusem naturalnym  . Unikatowy, kamień okazowy całkowicie naturalny nie poprawiany o klasycznej dla turkusa niebieskiej , bardzo wyrazistej barwie  , został oprawiony w surowe, lane, oksydowane srebro w technice metaloplastyki. Oprawa tworząca przestrzenną formę srebrną na planie serca, otacza kamień, który został osadzony w klasycznej oprawie jubilerskiej. Taki surowy, naturalny kamień mógł być oprawiony tylko w surową oprawę nawiązującą do surowości kamienia. Oprawa jest bardzo solidna i unikatowa- wykonana została z ponad 12 gramów srebra 925. Turkus naturalny jest wysokiej klasy , o której świadczy intensywność barwy i połysk. Wartość kamienia jest wyznacznikiem wartości całego  wyrobu.   Oferowany wisior jest przykładem unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczonej dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany w jednym egzemplarzu. 

Charakterystyka kamienia : 

Turkus 

Zwany też kalaitem (gr. ładny kamień), turkus oznacza turecki kamień, gdyż jego szlak handlowy wiódł niegdyś przez ten kraj.  Typowa jego  barwa to turkusowa (sam jest wzorcem koloru) -czyli jasnoniebieska lub niebieskozielona. Już przez starożytnych Egipcjan uważany za magiczny i święty często wykorzystywany do wykonania ochronnych i uleczających amuletów. Według wierzeń turkus zmienia barwę by ostrzec właściciela przed zdradą i niebezpieczeństwem. W jego siłę wierzy do dzisiaj ogromna część azjatyckiego i północnoafrykańskiego społeczeństwa.

Turkus jest jednym z niewielu kamieni przeznaczonych również dla mężczyzn. Powodem tego jest starożytna tradycja i przekonanie, że talizman wykonany z tego kamienia zapewnia wojownikowi zwycięstwo, powiększa jego odwagę i męstwo oraz dodaje sił. W przypadku medycyny niekonwencjonalnej ma mieć ponoć właściwości uspokajające, odprężające i relaksacyjne, zapewniać jasność umysłu i wspomagać szczerość w związku i kontaktach międzyludzkich.

Fenomen tego kamienia trwa nieprzerwanie od tysięcy lat .

Facebook