Masz pytanie?

Szczotka krystaliczna ametystu - wisior artystyczny z runą Algiz.

 

kod towaru

2887 - 3009 - 21

materiał

srebro próby 925

kamień

ametyst

kolor

fiolet

waga:

16,16 gr.

wielkość wyrobu:

średnica    38 mm.

wysokość  17 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

11,33 gr.

 

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

Więcej wyrobów z ametystem znajduje się w galerii ametysty i cytryny 

Cechy charakterystyczne wyrobu :   

Fantazyjny, srebrny wisior artystyczny  z  piękną szczotką krystaliczną  ametystu  w klasycznej oprawie jubilerskiej z elementami metaloplastyki. Unikatowy kamień surowy - skupisko kryształów ametystu różnej wielkości o wyrazistym, ciemnym odcieniu fioletu porastających blisko siebie,  został umieszczony  na planie okręgu  z elementami z surowego , lanego, oksydowanego srebra i opatrzony magiczną runą Algiz , nadającą mu cechy talizmanu. Koncepcja artystyczna  wisiora opiera się łączeniu sprzeczności wynikającymi z  klasycznego   okrągłego kształtu oraz surowego nieregularnego kamienia. Elementy z surowego, lanego srebra nawiązujące swą surowością z surowością kamienia  są pomostem zdającym  się łączyć te dwie sprzeczności. Oprawa jest bardzo solidna - wykonana została z ponad 11 gramów srebra próby 925 , czyniąc wyrób duży i reprezentacyjny. Wyrób ekskluzywny i w pełni unikatowy.   

Charakterystyka kamienia :  

Szczotka ametystowa , to skupisko kryształów ametystu różnej wielkości porastających blisko siebie na skalnym  podłożu .

Ametyst jest  najbardziej cenionym kamieniem z grupy kwarcu. Przyczyną jego zabarwienia jest żelazo. Nazwa kamienia oznacza "trzeźwy"; w starożytności ametyst uchodził za amulet przeciw pijaństwu. Barwa najczęściej fioletowa, rzadko blado-czerwonofioletowa. Pięknie wygląda w świetle dziennym. Był niegdyś ulubionym kamieniem dostojników kościelnych.

Symbolicznie powiązany ze znakiem Zodiaku - Wodnik i planetą - Jowisz.

Wierzy się, że jest jednym z najskuteczniejszych kryształów dla każdego rodzaju uzdrawiania, często nazywany jest wszech-uzdrawiającym. Daje efekty u ludzi, zwierząt i roślin. Działa na choroby duszy i ciała, a szczególnie problemy emocjonalne. Pomaga złagodzić dolegliwości układu trawiennego, zapobiega bezsenności i koszmarom sennym. Uśmierza bóle głowy i oczu.  

Charakterystyka talizmanu : 

Znaczenie runy Algiz :

Runa  Algiz jest , to runa związana szczególnie z ochroną i jest najsilniejsza w ochronie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę. 

 Z runą Algiz wiążą się 3 symbole :  rogi łosia- charakteryzującego siłę , odcisk łapy łabędzia - charakteryzującego wojowniczość oraz człowieka stojącego na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami, czerpiącego  energię kosmiczną  , która  spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę.  

Energię tej runy widać wyraźnie, gdy działamy zgodnie z instynktem samozachowawczym, gdy system immunologiczny organizmu walczy z chorobą, gdy stajemy w obronie rodziny i ziemi przed jakąkolwiek agresją. Runa Algiz jest jak Anioł Stróż, który zawsze stoi na straży. 

Facebook