Masz pytanie?

Turmalin czarny - talizman ochronny - koncentrator energii.

kod towaru

2926 - 2310 - 21

materiał

srebro próby 925

kamień

turmalin 

pochodzenie kamienia

Baiganlake Rouqiangs Bayingolin, Xihjang (Syczuan) Chiny 

waga:

57,64 gr.

wielkość wyrobu:

48 x 48 x 28 mm.

zawartość  srebra w wyrobie:

31,69 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

Opis przedmiotu :

Monumentalny wisior - talizman ochronny   z   silnie energetycznym kamieniem naturalnym -  turmalinem czarnym  . Duży turmalin gładzony  w kształcie stożka, maksymalnie koncentrujący energię został osadzony w  oprawie jubilerskiej i umieszczony w przestrzennej formie  srebrnej z surowego, lanego, oksydowanego srebra.  Oprawa kamienia  dorównuje solidnością wielkości kamienia i została wykonana z ponad 31 gramów srebra próby 925.   Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne   kamienia  , pełniących  funkcje talizmanu , amuletu koncentratora energii i  odpromiennika osobistego.

Charakterystyka kamienia :

Turmalin, to minerał należący do grupy krzemianów o wyjątkowo złożonym składzie chemicznym, co powoduje jego wielobarwność, toteż kamienie te określano syngaleskim słowem „turmali” (wielobarwny). Najbardziej znaną odmianą turmalinu jest czarny schörl,(szerl).   Chociaż turmaliny znane były już w czasach starożytnych w basenie Morza Śródziemnego, trafiły do Europy dopiero w początkach osiemnastego wieku, przywiezione przez holenderskich kupców z Cejlonu w 1703 r.  Zazwyczaj tworzą kryształy o pokroju słupkowym, pręcikowym, igiełkowym a na ścianach kryształów wykazują charakterystyczne zbrużdżenia zgodne z wydłużeniem słupów. Turmaliny należą do bardzo cenionych kamieni szlachetnych. Oprócz szerlu, należą do minerałów rzadkich lub bardzo rzadkich.

Właściwości energetyczne i lecznicze :

 
Energia pochodząca od turmalinu jest niezwykle przydatna dla ciała człowieka. Reaguje ze szkodliwymi substancjami zamieniając je w nieszkodliwe. Oczyszcza otoczenie z bakterii, dezodoryzuje i czyści skórę oraz powietrze.  Turmalin - wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, przynosząc jasność i uspokojenie. Turmaliny mają unikalną zaletę w tym, że mogą wzmocnić siłę koncentracji.   Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość. Zaliczany jest do kamieni słonecznych w związku z tym przyciąga przyjaźnie i inspiracje i ułatwia porozumienie. Turmalin ma zdolność obniżania gorączki i łagodzenia oparzeń oraz dolegliwości dróg oddechowych. Pomocny jest również przy przeziębieniach i zawrotach głowy.  

Czarny turmalin   w szczególności aktywizuje pierwszy czakram i poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową. Pomaga leczyć zaburzenia związane ze złą pracą nadnerczy, a także artretyzm, zapalenie nerwu, stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, chorobę lokomocyjną, dysleksję, dezorientację i niepokój. Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami. W astrologii turmalin wiąże się ze znakami  Wagi, Skorpiona, Koziorożca.

Charakterystyka talizmanu :

Czarny turmalin jest jednym z najsilniejszych energetycznie kamieni porównywany jedynie z kryształem górskim surowym, ale pod względem właściwości ochronnych nie ma sobie równych.

Talizman z czarnego turmalinu usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami. Ochrania przed utratą energii, przez to umożliwia koncentrowanie się na własnych celach  i dodaje  determinacji dla ich realizacji.  Silnie ochrania przed negatywnym wpływem innych ludzi , ich  negatywną  energią , promieniowaniem ich aury  oraz przejmowaniem  przez nich kontroli. Dawniej takie działanie przypisywane było czarnej magii ,klątwom oraz wpływom wiedźm , przed którymi talizman z czarnego turmalinu skutecznie chronił. Chroni też  przed toksynami np. w powietrzu. Szeroko stosowny w medytacjach pomagając przejść w wyższe stany świadomości. Czarny turmalin to najsilniejszy talizman ochronny przed utratą energii, wampirami energetycznymi, czarną magią i klątwami.

Charakterystyka koncentratora energii :

Koncentrator energii  jest urządzeniem przeznaczonym do harmonizowania i przemienienia negatywnej energii z otoczenia  w pozytywną dla ludzkiej psychiki i zdrowia, życiodajną energię. Współpracuje z ogólnie dostępną i wszechobecną kosmiczną energią  obecną we wszystkich żywych organizmach w całym wszechświecie i znaną jest w Indiach pod nazwą prana, w Chinach jako Chi.

Charakterystyka odpromiennika :

Promieniowania - pochodzące od podziemnych cieków wodnych, siatki geopatycznej, urządzeń elektrycznych - mające szkodliwy wpływ na organizmy żywe (ludzi, zwierzęta, rośliny), są często bagatelizowane. Skutki działania tych promieniowań mogą objawiać się po wielu latach takimi chorobami jak rak czy choroby zawodowe, np. związane z pracą przy komputerach.

Wiele badań potwierdza, że promieniowanie geopatyczne żył wodnych (stres geopatyczny) i smog elektromganetyczny jest wspólnym czynnikiem w przypadku wielu poważnych i długoterminowych chorób, zaburzeń fizycznych i emocjonalnych takich jak: rak, ogólne znużenie, brak energii, problemy ze snem, bóle głowy, nagła śmierć niemowląt, poronienia i trudna ciąża, trudności z zajściem w ciążę, depresja, problemy z nauką, zaburzenia zachowania, itp.

Odpromiennik osobisty z turmalinem neutralizuje negatywne promieniowanie geopatyczne pochodzące od :

  • stref nad ciekami wód wgłębnych zwanych potocznie “żyłami wodnymi”
  • uskoków i deformacji geologicznych (także złóż minerałów)
  • linii wysokiego napięcia i urządzeń elektrycznych
  • częściowo zmniejsza tzw. promieniowanie sieciowe

Ma bardzo silną ,uzdrawiająca energię - noszony przy sobie będzie nas  w kazdej chwili energetycznie wspierać, poprzez oczyszczanie i harmonizowanie naszej aury.

Odpromiennik osobisty z turmalinem wzmacnia i chroni system energetyczny człowieka. Poza tym:

- Usuwa negatywne, uporczywe myśli powodujące stany lękowe i depresyjne. 
- Oczyszcza aurę z niepozytywnych, pasożytniczych form energetycznych. 
- Działa kojąco na energetyczny ośrodek serca.

Facebook