Masz pytanie?

Srebrna lunula z kryształem górskim - talizman odpromiennik.

 

kod towaru

3081 - 2402 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

kryształ górski 

kolor

transparent

waga:

7,51 gr.

wielkość wyrobu:

41 x 31 x 6 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

6,30 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych    

Cechy charakterystyczne wyrobu :    

Oryginalna lunula - prasłowiański symbol księżyca -  talizman ochronny   z   silnie energetycznym kamieniem naturalnym -  kryształem górskim. Wisiorek srebrny w kształcie półksiężyca został wykonany  z surowego, lanego, oksydowanego srebra w technologii metaloplastyki  i uzupełniony owalnym   kryształem górskim, pełniącym funkcje wzmacniające działanie talizmanu oraz odpromiennika osobistego. Okucie kamienia , to płaska  forma srebrna, która  została wykonana z ponad 6 gramów srebra próby 925. 

Lunula  -  wiąże się z dawnym słowem „łuna”, którym określano księżyc na słowiańszczyźnie. Lunula do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością, przede wszystkim u kobiet, stanowiąc jeden z najchętniej wybieranych elementów biżuterii słowiańskiej. Przyczyn należy szukać w fascynacji Księżycem i cyklem księżycowym – kult lunarny był przecież zawsze i wszędzie bardzo popularny.  Niezwykły wygląd Księżyca sprawił, że ludzie instynktownie obdarzali go magicznymi właściwościami. Dostrzegali również analogie między cyklicznym przemianom Księżyca a zjawiskami jakim podlega przyroda oraz człowiek. Dziś lunula jest noszona w celu podkreślenia  kobiecości, ze względu na jej niepodważalne piękno oraz chęci  uczczenia słowiańskich korzeni

Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wisiorek wykonany został  całkowicie ręcznie : został wykuty w srebrze i obrobiony metoda repusu ręcznego bez żadnych półfabrykatów gotowych.  Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne użytego kamienia , pełniących  funkcje talizmanu , amuletu i odpromiennika osobistego.   

Charakterystyka kamienia :  

Kryształ górski,  to bezbarwny kamień z grupy kwarcu. Nazwa "kryształ" pochodzi od gr. słowa oznaczającego lód, gdyż kamień ten uważano za coś na zawsze zamarzniętego. Odróżnia go od szkła doskonała przewodność ciepła. Kryształ górski przez długi czas pozostanie zimny w naszych rękach, podczas gdy szkło szybko się ogrzeje - w starożytnym Rzymie używany był do chłodzenia rąk.

Kryształ górski , to kamień magiczny - z niebiańskiej wilgoci i najczystszego śniegu rodzi się kryształ pisał rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy. Starożytni Grecy uważali, że kryształ górski jest wodą ściętą w lód w wysokich górach. gdzie panują takie mrozy , że powstały lód już nie topnieje pozostawiając swą postać nawet po ogrzaniu.

Wielu mineralogów uważa, że trudno znaleźć inny minerał - nawet wśród szlachetnych- który można by było porównać pod względem czystości i żywego połysku. Kryształ górski dzięki swej czystości i znacznej twardości ,  od najdawniejszych czasów używany był do celów artystycznych. Starożytni Grecy i Rzymianie stosowali kryształ górski do ozdób , pieczęci , wspaniałych rzeźbionych czasz i waz . W czasach nowożytnych również wysoko ceniono wyroby z kryształu górskiego i chętnie gromadzono je w zbiorach świeckich i kościelnych. 

Talizman : Lunula z kryształem górskim : 

Lunula , to symbol płodności ale przede wszystkim  kwintesencja kobiecości we wszystkich aspektach : wspomaga szczęśliwe związki, jest patronem zakochanych , ale przede wszystkim pomaga podkreślić swoją zmysłowość i pewność siebie . W połączeniu z kryształem górskim. który  ma za zadanie energetycznie wspierać, poprzez oczyszczanie i harmonizowanie naszej aury - właściwości talizmanu - w szczególności w aspekcie pobudzania wewnętrznej siły - są zwielokrotnione. 

Charakterystyka odpromiennika : 

Promieniowania - pochodzące od podziemnych cieków wodnych, siatki geopatycznej, urządzeń elektrycznych - mające szkodliwy wpływ na organizmy żywe (ludzi, zwierzęta, rośliny), są często bagatelizowane. Skutki działania tych promieniowań mogą objawiać się po wielu latach takimi chorobami jak rak czy choroby zawodowe, np. związane z pracą przy komputerach.

Wiele badań potwierdza, że promieniowanie geopatyczne żył wodnych (stres geopatyczny) i smog elektromagnetyczny jest wspólnym czynnikiem w przypadku wielu poważnych i długoterminowych chorób, zaburzeń fizycznych i emocjonalnych takich jak: rak, ogólne znużenie, brak energii, problemy ze snem, bóle głowy, nagła śmierć niemowląt, poronienia i trudna ciąża, trudności z zajściem w ciążę, depresja, problemy z nauką, zaburzenia zachowania, itp.

Odpromiennik osobisty z kryształem górskim neutralizuje negatywne promieniowanie geopatyczne pochodzące od :

  • stref nad ciekami wód wgłębnych zwanych potocznie “żyłami wodnymi”
  • uskoków i deformacji geologicznych (także złóż minerałów)
  • linii wysokiego napięcia i urządzeń elektrycznych
  • częściowo zmniejsza tzw. promieniowanie sieciowe

Ma bardzo silną ,uzdrawiająca energię - noszony przy sobie będzie nas  w każdej chwili chronił.

Odpromiennik osobisty z kryształem górskim wzmacnia i chroni system energetyczny człowieka. Poza tym: 

- Usuwa negatywne, uporczywe myśli powodujące stany lękowe i depresyjne. 
- Oczyszcza aurę z niepozytywnych, pasożytniczych form energetycznych. 
- Działa kojąco na energetyczny ośrodek serca.

Facebook