Masz pytanie?

Srebrna lunula - talizman z krzemieniem pasiastym.

 

kod towaru

3183 - 1505 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

krzemień pasiasty

waga wyrobu:

6,46 gr.

wymiary:

36 x 25 x 7 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

5,70 gr.

wykonanie:

ręczne

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych   

Opis przedmiotu :  

Oryginalna lunula - prasłowiański symbol księżyca -  talizman ochronny   z  krzemieniem pasiastym . Wisiorek srebrny w kształcie półksiężyca został wykonany  z surowego, lanego, oksydowanego srebra w technologii metaloplastyki  i uzupełniony okrągłym naturalnym  krzemieniem pasiastym , pełniącym funkcje wzmacniające działanie talizmanu. Okucie kamienia , to płaska  forma srebrna, która  została wykonana z ponad 5 gramów srebra próby 925. 

Lunula  -  wiąże się z dawnym słowem „łuna”, którym określano księżyc na słowiańszczyźnie. Lunula do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością, przede wszystkim u kobiet, stanowiąc jeden z najchętniej wybieranych elementów biżuterii słowiańskiej. Przyczyn należy szukać w fascynacji Księżycem i cyklem księżycowym – kult lunarny był przecież zawsze i wszędzie bardzo popularny.  Niezwykły wygląd Księżyca sprawił, że ludzie instynktownie obdarzali go magicznymi właściwościami. Dostrzegali również analogie między cyklicznym przemianom Księżyca ,a zjawiskami jakim podlega przyroda oraz człowiek. Dziś lunula jest noszona w celu podkreślenia  kobiecości, ze względu na jej niepodważalne piękno oraz chęci  uczczenia słowiańskich korzeni

Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wisiorek wykonany został  całkowicie ręcznie : został wykuty w srebrze i obrobiony metodą repusu ręcznego bez żadnych półfabrykatów gotowych.  Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne użytego kamienia , pełniących  funkcje talizmanu i amuletu osobistego.   

Charakterystyka kamienia :   

Krzemień pasiasty - Powstaje w wyniku pogrzebania głęboko pod ziemią w osadzie. Zdarza się, że skrzemionkowane skamieniałości zawierają skamieliny organizmów, kwarców, opalu czy chalcedonów. Kamień był używany już w prehistorii jako materiał do wyrobu narzędzi, broni czy krzesania ognia. Duże złoża krzemienia występują na terenach Polski, głównie na Przedgórzu Iłżeckim. Od czterdziestu lat jest stosowany w jubilerstwie. Jako pierwszy użył go w tej roli Cezary Łuktowicz w swojej pracowni w Sandomierzu w 1972 r. Dziś krzemień pasiasty jest uważany za drugi- obok bursztynu- najbardziej polski kamień stosowany w biżuterii. Krzemień pasiasty, to rzeczywiście kamień wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że występuje tylko w Polsce i tylko na ziemi sandomierskiej.

Krzemień pasiasty nazywany "kamieniem optymizmu". Dodaje energii, wzmacnia witalność, usuwa zmęczenie, chroni przed negatywnymi wpływami, wzbudza zaufanie do swoich wyborów, wycisza wewnętrznie niepozbawiając energii zewnętrznej. Dodaje sił fizycznych, usuwa znużenie, skutki przepracowania, bóle mięśni powstałe na skutek nadmiernego wysiłku fizycznego, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia wygląd skóry odmładzając ją.

Facebook