Masz pytanie?

Srebrny wisior artystyczny z ametystem krystalicznym - szczotka na agacie.

Stara cena:290.00 PLN
niedostępny

 

kod towaru

3350 - 0910 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

kryształ ametystu - geoda z ametystem w otoczce agatowej. 

Pochodzenie

Złoże Bachia , Minas Garais , Mato Groso , Brazylia.

waga:

14,03 gr.

wielkość wyrobu:

72 x 16 x 9 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

8,69 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych       

Cechy charakterystyczne wyrobu :      

Fantazyjny, srebrny wisior artystyczny  z  piękną szczotką krystaliczną  ametystu  w osnowie agatu w  klasycznej oprawie jubilerskiej z elementami metaloplastyki. Unikatowy kamień surowy - skupisko kryształów ametystu różnej wielkości i w różnych odcieniach fioletu porastających blisko siebie,  został umieszczony  w przestrzennej formie srebrnej  z elementami z surowego , lanego, oksydowanego srebra i opatrzony magiczną runą Algiz , nadającą mu cechy talizmanu. Koncepcja artystyczna  wisiora opiera się na łączeniu sprzeczności wynikającychi z  klasycznej oprawy jubilerskiej  oraz surowego unikatowego minerału w formie geody krystalicznej ametystu w otoczce agatowej . Elementy z surowego, lanego srebra nawiązujące swą surowością z surowością kamienia  są pomostem zdającym  się łączyć te dwie sprzeczności. Podłużny , płaski kształt wisiora  tworzy swoisty grzebień krystaliczny. Oprawa jest bardzo solidna - wykonana została z prawie 9 gramów srebra próby 925 , czyniąc wyrób duży i reprezentacyjny. Ametyst na agacie ,  to swoisty cud  natury zamknięty w formie srebrnej .  Wyrób ekskluzywny i w pełni unikatowy.  

Charakterystyka kamienia :     

Szczotka ametystowa , to skupisko kryształów ametystu różnej wielkości porastających blisko siebie na skalnym  podłożu. Szczotki krystaliczne mogą być zbudowane z kryształów jednego, dwóch lub wielu różnych minerałów porastających  puste wewnątrz przestrzene skalne , tworząc geody.

Geoda ametystowa – przestrzeń masy skalnej wypełniona minerałem. Powstaje wskutek krystalizacji minerałów w wolnych, pustych miejscach w skałach. Geody mają często owalną formę. Na ścianach jej kulistej wnęki tworzą się najpierw współśrodkowe warstwy, następnie szczotki kryształów skierowanych swoimi końcami ku środkowi geody. Najczęściej geody tworzą się w skałach wulkanicznych, kiedy pęcherzyk gazu zostaje uwięziony w stygnącej lawie. Tego typu geody mają kształt owalny o średnicy od kilku milimetrów do kilkunastu metrów. W tego typu pustym obszarze woda niosąca rozpuszczone substancje mineralne powoduje ich osadzanie na otaczających je ścianach. Z tego powodu kryształy mogą rosnąć bez ograniczeń przez wiele milionów lat i mogą osiągać bardzo duże rozmiary. Geody mogą powstawać również w skałach osadowych, które pękając tworzą podłużne szczeliny. Są tworzone najczęściej przez takie minerały jak agat , amest i kwarc.

Druza mineralna agatowa   – makroskopowo widoczna pustka w skale, na ścianach której rozwinięte są prawidłowo wykształcone (automorficzne) kryształy ametystu najczęściej w postaci szczotek  powstałe po ukształtowaniu się pustki. Druza jest jedną z częstych form występowania atrakcyjnych idiomorficznych kryształów.

Ametyst jest  najbardziej cenionym kamieniem z grupy kwarcu. Przyczyną jego zabarwienia jest żelazo. Nazwa kamienia oznacza "trzeźwy"; w starożytności ametyst uchodził za amulet przeciw pijaństwu. Barwa najczęściej fioletowa, rzadko blado-czerwonofioletowa. Pięknie wygląda w świetle dziennym. Był niegdyś ulubionym kamieniem dostojników kościelnych.

Wierzy się, że jest jednym z najskuteczniejszych kryształów dla każdego rodzaju uzdrawiania, często nazywany jest wszech-uzdrawiającym. Daje efekty u ludzi, zwierząt i roślin. Działa na choroby duszy i ciała, a szczególnie problemy emocjonalne. Pomaga złagodzić dolegliwości układu trawiennego, zapobiega bezsenności i koszmarom sennym. Uśmierza bóle głowy i oczu. 

Charakterystyka talizmanu :    

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowo run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.    

Znaczenie runy Algiz :    

Runa  Algiz jest , to runa związana szczególnie z ochroną i jest najsilniejsza w ochronie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę.

 Z runą Algiz wiążą się 3 symbole :  rogi łosia- charakteryzującego siłę , odcisk łapy łabędzia - charakteryzującego wojowniczość oraz człowieka stojącego na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami, czerpiącego  energię kosmiczną  , która  spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę.  

Energię tej runy widać wyraźnie, gdy działamy zgodnie z instynktem samozachowawczym, gdy system immunologiczny organizmu walczy z chorobą, gdy stajemy w obronie rodziny i ziemi przed jakąkolwiek agresją. Runa Algiz jest jak Anioł Stróż, który zawsze stoi na straży.

Facebook