Masz pytanie?

Srebrny wisior artystyczny z dużym turmalinem różowym - rubelitem.

 

kod towaru

3441 - 1612 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

turmalin różowy / rubelit -waga 18,20gr.  

pochodzenie

Stan Maine - USA

waga wyrobu:

26,29 gr.

wielkość wyrobu:

48 x 30 x 24 mm.+ kółeczko z krawatką 10 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

8,09 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych       

Cechy charakterystyczne wyrobu :     

Monumentalny wisior  artystyczny z  pięknym, dużym kamieniem naturalnym - turmalinem  w odmianie różowej - rubelitem . Unikatowy, surowy kamień o klasycznej dla rubelitu barwie różowej został oprawiony w surowe, lane, oksydowane srebro w technice metaloplastyki . Taki surowy, naturalny kamień mógł być oprawiony tylko w surową oprawę nawiązującą do surowości kamienia. Oprawa jest bardzo solidna i unikatowa - wykonana została z ponad 8 gramów srebra 925. Kamień jest bardzo piękny i rzadki , posiadający wiele właściwości magicznych i zdrowotnych. Kamień, przy dziennym oświetleniu jest jasno różowy, przy świetle sztucznym jego kolor wpada w lekko fiołkowy.Oferowany wisiorek jest przykładem  unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczonej dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany w jednym egzemplarzu. 

Cechy charakterystyczne kamienia :   

Rubelit - różowa odmiana turmalinu. Turmaliny to szereg minerałów należących do grupy krzemianów. Oprócz szerlu (czarnego turmalinu), należą do minerałów rzadkich lub bardzo rzadkich. Nazwa pochodzi od syngaleskiego turmali określającego zdolność do przyciągania, po podgrzaniu, popiołu z ognia. Zazwyczaj tworzą kryształy o pokroju słupkowym, pręcikowym, igiełkowym a na ścianach kryształów wykazują charakterystyczne zbrużdżenia zgodne z wydłużeniem słupów. Występują w skupieniach zbitych, ziarnistych, pręcikowych, igiełkowych i promienistych (tzw. "słońca turmalinowe").

Turmaliny należą do bardzo cenionych kamieni szlachetnych.

Chociaż turmaliny znane były już w czasach starożytnych w basenie Morza Śródziemnego,   trafiły do Europy dopiero w początkach osiemnastego wieku, przywiezione przez holenderskich kupców z Cejlonu w 1703 r.

Kamienie te określano syngaleskim słowem „turmali” (wielobarwny). I rzeczywiście wielość barw turmalinów jest nieograniczona. Różne kolory mogą występować nawet w obrębie jednego kryształu. W zależności od zabarwienia i składu chemicznego.   

Właściwości kamienia :  

Turmalin - wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, przynosząc jasność i uspokojenie. Turmaliny mają unikalną zaletę w tym, że mogą wyjaśnić siłę koncentracji. Gdy rozgrzany, kryształ turmalinu wytwarza przeciwne ładunki elektryczne na przeciwnych końcach kryształu. Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość. Zaliczany jest do kamieni słonecznych w związku z tym przyciąga przyjaźnie i inspiracje i ułatwia porozumienie. Turmalin ma zdolność obniżania gorączki i łagodzenia oparzeń oraz dolegliwości dróg oddechowych. Pomocny jest również przy przeziębieniach i zawrotach głowy. Chroni przed negatywną energią i uczy cierpliwości. Chroni przed zazdrością, egoizmem i nieufnością. Turmalin rozprasza lęki i pomaga w zasypianiu. Kiedyś zawieszano go na szyi małym dzieciom uczącym się chodzić. 

Turmalin różowy (miłość, spokój, radość, uleczanie ran emocjonalnych). Kamienie o kolorze czerwonym wiąże się z miłością i czakrą serca. Różowy turmalin symbolizuje żeńską energię ying, jest wspaniałym kamieniem wspierającym uleczanie ran emocjonalnych, szczególnie z dzieciństwa. Turmalin  różowy może być używany do regeneracji ubytków w aurze powstałych przez negatywne związki lub bycie wykorzystanym przez kogoś. Noszenie różowego turmalinu przy sobie w ciągu dnia pomaga w uwalnianiu od stresu, napięcia, depresyjnych myśli i paniki. Osoby które zamknęły się na emocje różowy turmalin wspiera w przywracaniu pasji życia i zapału. Poza tym ten kamień uspokaja, pomaga w odczuwaniu radości, szczęścia i zrelaksowania. 

Facebook