Masz pytanie?

Wisiorek srebrny z ametystem - talizman z runą Sowilo .

 

kod towaru

3492 - 1002 - 23

materiał

srebro  925

kamień

ametyst

kolor

fiolet

waga

8,40 gr.

wielkość wyrobu:

53 x 12 x 8 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

4,52 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych   

Charakterystyka wyrobu:  

Magiczny talizman z pięknym ametystem naturalnym . Kamień pochodzi z Maroka i jest całkowicie naturalny polerowany.  Ametyst  ma nie regularny wielopłaszczyznowy , malowniczo pobrużdżony  i nieco drapieżny kształt w stylu pioruna. Do tego wyrazistego kształtu soecjalnie  została runa sowilo ,równiez nieco drapieżna . Kamień został oprawiony w  oprawę srebrną  z elementami surowego, lanego,  oksydowanego srebra ,  tak jednak aby oprawa nie dominowała pięknego kamienia. Oprawa , wykonana   ze srebra jest bardzo solidna - jej wartość współgra z cennością kamienia . Kamień jest surowy , tak więc i oprawa zawiera zamierzone elementy surowości. Umieszczona na  obudowiemagiczna runa Sowilo , nadaje mu cechy talizmanu . Wisiorek jest wyrobem unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki a jednocześnie  silnym źródłem energii oraz  talizmanem ochronnym.

 

Charakterystyka kamienia:  

Ametyst jest  najbardziej cenionym kamieniem z grupy kwarcu. Przyczyną jego zabarwienia jest żelazo. Nazwa kamienia oznacza "trzeźwy"; w starożytności ametyst uchodził za amulet przeciw pijaństwu. Barwa najczęściej fioletowa, rzadko blado-czerwonofioletowa. Pięknie wygląda w świetle dziennym. Był niegdyś ulubionym kamieniem dostojników kościelnych.

Symbolicznie powiązany ze znakiem Zodiaku - Wodnik i planetą - Jowisz.

Wierzy się, że jest jednym z najskuteczniejszych kryształów dla każdego rodzaju uzdrawiania, często nazywany jest wszech uzdrawiającym. Daje efekty u ludzi, zwierząt i roślin. Działa na choroby duszy i ciała, a szczególnie problemy emocjonalne. Pomaga złagodzić dolegliwości układu trawiennego, zapobiega bezsenności i koszmarom sennym. Uśmierza bóle głowy i oczu.  

Charakterystyka talizmanu:  

Runy-alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowu run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.

Znaczenie runy Sowilo : 

Runa Sowilo to runa numer 16 w Futharku, jest odpowiednikiem litery “s”. Nazwa runy przywodzi na myśl słońce – najpotężniejszą moc istnienia. Słońce jest niezbędne do życia na Ziemi. Z punktu widzenia duchowości, symbol słońca jest światłem, który ukazuje nam drogę . Ten symbol runiczny ma za zadanie ogrzać serce, umysł i ciało.  Runa związana jest ze zwycięstwem i szeroko pojętym sukcesem. To honor, zdrowie, odpowiedni styl życia, pozytywna, czysta energia. Sowilo to też symbol ogniska domowego. Runa Sowilo to połączenie mędrca, wojownika i maga w jednej osobie. Ucieleśnienie tych cech objawia się tym, że człowiek postępuje  mądrze, kiedy jest to potrzebne, odważnie, gdy jest ku temu okazja; sprytnie, wtedy gdy spryt jest pożądany.

Ta runa jest bardzo dobrze znana, jako symbol zwycięstwa, może być również używana jako źródło ataku, ale w znaczeniu pozytywnym, ponieważ jest to siła pochodząca od dobroczynnego słońca. 

Facebook