Masz pytanie?

Srebrny wisior artystyczny z nefrytem naturalnym z runą Algiz.

 

kod towaru

3586 - 0504 - 23

materiał

srebro próby 925

kamień

nefryt naturalny

pochodzenie kamienia:

 

 

 

autoryzowany dostawca kamienia:

Złoże : Kotlina Kaszgarska (Kashgaria valley), Kunlun Range, Chiny Zachodnie.

 The Hague Crystal House , Holandia.

waga wyrobu:

13,00 gr.

wielkość wyrobu:

65 x 10 x 10 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

5,36 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Autoryzowany dostawca kamienia : The Hague Crystal House , Prins Johan Willem Frisolaan 171, 2263 CC Leidschendam, Netherland.

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych     

Cechy charakterystyczne wyrobu :   

Monumentalny  wisior  artystyczny - talizman ochronny   z   silnie energetycznym kamieniem naturalnym -  nefrytem z magiczną runą Algiz. Unikatowy, duży, długi  kamień polerowany w kształcie długiego prostopadłościanu  został osadzony w  oprawie srebrnej z surowego, lanego, oksydowanego srebra i ozdobiony staro-nordycką runą algiz. Solidność oprawy - wykonanej z prawie 9 gramów srebra 925 - współgra z cennością kamienia. Maksymalnie prosty , geometryczny kształt oraz dopasowana do ścian obudowa srebrna daje efekt minimalistycznej, eleganckiej prostej ozdoby.  Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne kamienia, pełniącego  funkcje talizmanu i amuletu.  

Charakterystyka kamienia : 

Nefryt  należy do grupy żadu. Występuje w niemal wszystkich barwach, bywa również pasiasty bądź plamisty, często z żółtawym odcieniem. Najbardziej pożądany jest zielony. Połysk szklisty. Nazwa nefryt pochodzi od greckiego słowa nephros oznaczającego nerkę.

Obróbka nefrytu była znana od pradziejów , szczególnie w Chinach,   w czasach dynastii Shang . Wyroby z nefrytu były wówczas używane w trakcie ważnych ceremonii religijnych z udziałem władców. Dziś poza Chinami największe ośrodki obróbki nefrytu znajdują się na Tajwanie i w Kanadzie. Nefryt to kamień twardy, odporny na ścieranie a jego wytrzymałość przewyższa stal.

Nefryt zawiera wiele naturalnych mikroelementów przyswajanych przez organizm takich jak krzemiany wapnia, magnezu i żelaza oraz włókna amfibolu. Nefryt charakteryzuje się utrzymywaniem ciepła dłużej niż inne kamienie.

Wiara w magiczne i lecznicze zdolności nefrytu przeniosła się z Chin na cały świat. Nefryt według starożytnych wierzeń miał  właściwości lecznicze w schorzeniach nerek.

Przyporządkowany znakom Zodiaku: Waga (24.09-23.10).   

Własności energetyczne :  

Nefryt należy do rzadkiej grupy kamieni wysokoenergetycznych, to znaczy o silnym, mierzalnym promieniowaniu, oddziałującym bezpośrednio na organizm człowieka. Nefryt - kamień wykorzystany w tym wisiorze -  emituje tak zwane  długie fale podczerwone, które najgłębiej wnikają pod naszą skórę  mają właściwości lecznicze. Dziś na całym świecie wykorzystuje się terapie długimi falami podczerwonymi.

Daleka podczerwień, zwana w skrócie FIR ma najdłuższą długość fali spośród wszystkich rodzajów promieniowania podczerwonego i tym samym jest jedynym rodzajem światła podczerwonego, które wnika głęboko w ludzkie ciało.

Emitowane przez słońce lub specjalne lampy na podczerwień fala FIR przenika przez skórę do tkanek podskórnych i jest przekształcana z energii świetlnej w energię cieplną, co niesie dla ludzkiego organizmu wiele korzyści.  

Jak wspomaga nas daleka podczerwień? 

  • FIR przyspiesza krążenie i co za tym idzie „ogrzewa” ciało, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia nerwobóli, bóli mięśniowych i stawowych, a także eliminuje uczucie zimnych dłoni i stóp.
  • Odbudowuje komórki, które wspomagają gojenie się ran i pomagają zwalczać stan zapalny.
  • Przyśpiesza metabolizm.
  • Uwalnia od stresu i zmęczenia.
  • Reguluje układ nerwowy.
  • Wspomaga zdrowy sen.
  • Oczyszcza płyny ustrojowe ze szkodliwych toksyn.
  • Wzmacnia układ odpornościowy.

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowo run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.

Znaczenie runy Algiz :  

Runa  Algiz jest , to runa związana szczególnie z ochroną i jest najsilniejsza w ochronie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę.

 Z runą Algiz wiążą się 3 symbole :  rogi łosia- charakteryzującego siłę , odcisk łapy łabędzia - charakteryzującego wojowniczość oraz człowieka stojącego na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami, czerpiącego  energię kosmiczną  , która  spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę.  

Energię tej runy widać wyraźnie, gdy działamy zgodnie z instynktem samozachowawczym, gdy system immunologiczny organizmu walczy z chorobą, gdy stajemy w obronie rodziny i ziemi przed jakąkolwiek agresją. Runa Algiz jest jak Anioł Stróż, który zawsze stoi na straży. 

Facebook