Masz pytanie?

Wahadełko srebrne z kryształem górskim i czarnym diamentem.

  

kod towaru

3999 - 2405- 24

materiał

srebro  

kamień

kryształ górski /diament czarny 

waga wahadełka

19,85 gr.

wielkość wahadełka

53 x 16 x 16 mm.

diament czarny

0,01875gr./ 0,1ct

zaw. srebra w wyrobie

10,68 gr.

 Linka - srebro 9,25 ; l=230mm; 1,1 gr.

 

Cechy charakterystyczne wyrobu

Oryginalne, duże wahadełko artystyczne  stożkowe do prostych prac  diagnostycznych, badawczych i mentalnych w  radiestezji oraz dla celów terapeutycznych.   Estetyka wykonania, użycie metalu szlachetnego , kamieni  naturalnych oraz technik jubilerskich,  pozwala na zastosowanie wyrobu również jako osobistej biżuterii w formie wisiora.

Okucie wahadełka wykonane jest w całości ze srebra próby 925 własnego wytopu , bez zawartości niklu oraz innych dodatków. Okucie jest bardzo solidne, dwuczęściowe  - wykonane z ponad 15 gramów srebra 925. Na górnej części obudowy umieszczono surowy, naturalny czarny diament. Wyrób wykonano metodą repusu ręcznego z zastosowaniem technik cyzelerskich , bez użycia maszyn produkcji seryjnej i innych  obrabiarek mechanicznych, co czyni wyrób unikatowym. Niepowtarzalność  każdego  egzemplarza  doskonale spełnia wymogi przedmiotu   w pełni osobistego, co powinno stanowić podstawową cechę każdego wahadełka.

Na działanie wahadełka wpływa szczególny dobór materiałów . Zastosowane materiały posiadają  unikalne właściwości terapeutyczne. Kryształ górski sam w sobie  rewitalizuje organizm i zwalcza ból głowy , srebro  od wieków stosowane było do odkażania i szczególnie polecane jest do leczenia i zapobiegania zakażeń bakteryjnych, stanów zapalnych oraz regeneracji tkanek a diament posiada wszechstronne właściwości terapeutyczne i energetyczne. Połączenie srebra , kryształu i diamentu czarnego daje przedmiot o unikalnym spektrum energetycznym i wyjątkowej sile działania .

Wahadełko może mieć również zastosowanie jako skuteczny odpromiennik dla  promieniowania - pochodzącego od podziemnych cieków wodnych, siatki geopatycznej, urządzeń elektrycznych - mające szkodliwy wpływ na organizmy żywe (ludzi, zwierzęta, rośliny)

Wahadełko o takim układzie kamieni ma bardzo silną , uzdrawiająca energię - noszony przy sobie będzie nas  w każdej chwili energetycznie wspierać, poprzez oczyszczanie i harmonizowanie naszej aury.

 

Charakterystyka kamieni 

Kryształ górski , to kamień magiczny - z niebiańskiej wilgoci i najczystszego śniegu rodzi się kryształ pisał rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy. Starożytni Grecy uważali, że kryształ górski jest wodą ściętą w lód w wysokich górach. gdzie panują takie mrozy , że powstały lód już nie topnieje pozostawiając swą postać nawet po ogrzaniu.

Wielu mineralogów uważa, że trudno znaleźć inny minerał - nawet wśród szlachetnych- który można by było porównać pod względem czystości i żywego połysku. Kryształ górski dzięki swej czystości i znacznej twardości ,  od najdawniejszych czasów używany był do celów artystycznych. Starożytni Grecy i Rzymianie stosowali kryształ górski do ozdób , pieczęci , wspaniałych rzeźbionych czasz i waz . W czasach nowożytnych również wysoko ceniono wyroby z kryształu górskiego i chętnie gromadzono je w zbiorach świeckich i kościelnych.

Czarny diament - Karbonado – diament polikrystaliczny, występujący w osadach aluwialnych w Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej. Czarne diamenty -  karbonado formowały się w bogatym w wodór   środowisku międzygwiezdnym, poza  Układem Słonecznym  . Powstały prawdopodobnie w wyniku wybuchu gwiazdy supernowej  a ich skład chemiczny  zdradza podobieństwo do pyłu kosmicznego. Jednym z wytłumaczeń ich obecności na Ziemi jest uderzenie  zawierającego je meteorytu ,  na co wskazuje chociażby fakt, że karbonado występują jedynie w dwóch izolowanych miejscach na Ziemi . Odkryte po raz pierwszy w 1840 roku przez Portugalczyków w Brazylii, gdzie otrzymały nazwę, szybko zostały uznane za najtwardszą odmianę diamentów naturalnych. W odróżnieniu od innych kamieni szlachetnych , diamenty czarne  nie błyszczą i nie odbijają światła – wręcz je pochłaniają. Dzieje się to za sprawą innej struktury budowy - niekrystalicznej jak białe diamenty.   Polikrystaliczna struktura czarnych diamentów przypomina bardziej dużą ilość skruszonych klejnotów sklejonych ze sobą przez naturę, uniemożliwiając tym samym odbijanie się światła.


Diament symbolizuje pełne oświecenie i mądrość, jest symbolem czystości. Lecznicze właściwości tego kamienia są wszechstronne. Ma korzystny wpływ na gospodarkę hormonalną, nadaje oczom blask, obniża gorączkę i działa przeciwskurczowo.

 

Facebook