Masz pytanie?

Srebrna lunula - talizman z perłą.

 

kod towaru

3018 - 1201 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

perła

kolor

naturalny

waga:

7,84 gr.

wielkość wyrobu:

36 x 25 x 4 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

7,77 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych  

 

Opis przedmiotu : 

 

Oryginalna lunula - prasłowiański symbol księżyca -  talizman ochronny   z perłą . Wisiorek srebrny w kształcie półksiężyca został wykonany  z surowego, lanego, oksydowanego srebra w technologii metaloplastyki  i uzupełniony owalną naturalną perłą , pełniącą funkcje wzmacniające działanie talizmanu. Okucie kamienia , to płaska  forma srebrna, wykonana z ponad 7 gramów srebra próby 925. 

Lunula  -  wiąże się z dawnym słowem „łuna”, którym określano księżyc na słowiańszczyźnie. Lunula do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością, przede wszystkim u kobiet, stanowiąc jeden z najchętniej wybieranych elementów biżuterii słowiańskiej. Przyczyn należy szukać w fascynacji Księżycem i cyklem księżycowym – kult lunarny był przecież zawsze i wszędzie bardzo popularny.  Niezwykły wygląd Księżyca sprawił, że ludzie instynktownie obdarzali go magicznymi właściwościami. Dostrzegali również analogie między cyklicznym przemianom Księżyca ,a zjawiskami jakim podlega przyroda oraz człowiek. Dziś lunula jest noszona w celu podkreślenia  kobiecości, ze względu na jej niepodważalne piękno oraz chęci  uczczenia słowiańskich korzeni

Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wisiorek wykonany został  całkowicie ręcznie : został wykuty w srebrze i obrobiony metodą repusu ręcznego bez żadnych półfabrykatów gotowych.  Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne użytego kamienia , pełniących  funkcje talizmanu i amuletu osobistego.  

 

Charakterystyka kamienia :  

 

Perły, określane również jako łzy aniołów, to jedyne kamienie szlachetne pochodzenia organicznego. Od wieków należą do najcenniejszych klejnotów na świecie, odgrywają również niebagatelną rolę w ezoteryce i medycynie alternatywnej. Perłom przypisuje się zarówno właściwości magiczne, jak i moc uzdrawiania. Perły mają działanie ochronne, uwydatniają takie cechy jak lojalność, honor i są pomocne przy rozwijaniu. Pomagają również docenić życie i cieszyć się nim i czerpać z niego pełnymi garściami. W przeszłości perły stosowano do ochrony przed złym spojrzeniem. Były również pomocne w przewidywaniu przyszłości. 

 

Talizman : Lunula z perłą :

 

Lunula , to symbol płodności ale przede wszystkim  kwintesencja kobiecości we wszystkich aspektach : wspomaga szczęśliwe związki, jest patronem zakochanych , ale przede wszystkim pomaga podkreślić swoją zmysłowość i pewność siebie . W połączeniu z perłą, która  ma za zadanie energetycznie wspierać, poprzez silne działanie ochronne przed złym  wpływem innych ludzi- właściwości talizmanu - w szczególności w aspekcie pobudzania wewnętrznej siły - są zwielokrotnione.

Facebook