Masz pytanie?

Srebrna lunula - talizman z diamentem czarnym.

 

 

kod towaru

3015 - 1201 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

czarny diament  

Karbonado/czarny diament

0,1 ct/ 0,02 gr.
miejsce pochodzenia: Republika Środkowej Afryki

waga:

4,43 gr.

wielkość wyrobu:

34 x 23 x 4 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

4,39 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych  

Cechy charakterystyczne wyrobu :   

Oryginalna lunula - prasłowiański symbol księżyca -  talizman ochronny   z   silnie energetycznym kamieniem szlachetnym -  czarnym diamentem. Wisiorek srebrny w kształcie półksiężyca został wykonany  z surowego, lanego, oksydowanego srebra w technologii metaloplastyki . W centralnej części obudowy umieszczono surowy naturalny czarny diament . Czarny diament, to bardzo rzadki kamień szlachetny, który w odróżnieniu od innych diamentów nie błyszczy i nie odbija  światła – wręcz je pochłania . Dzieje się to za sprawą innej struktury budowy - niekrystalicznej jak biały diament.   Polikrystaliczna struktura czarnych diamentów przypomina bardziej dużą ilość skruszonych klejnotów sklejonych ze sobą przez naturę, uniemożliwiając tym samym odbijanie się światła. Okucie kamienia , to płaska  forma srebrna, która  została wykonana z ponad 4 gramów srebra próby 925. 

Lunula  -  wiąże się z dawnym słowem „łuna”, którym określano księżyc na słowiańszczyźnie. Lunula do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością, przede wszystkim u kobiet, stanowiąc jeden z najchętniej wybieranych elementów biżuterii słowiańskiej. Przyczyn należy szukać w fascynacji Księżycem i cyklem księżycowym – kult lunarny był przecież zawsze i wszędzie bardzo popularny.  Niezwykły wygląd Księżyca sprawił, że ludzie instynktownie obdarzali go magicznymi właściwościami. Dostrzegali również analogie między cyklicznym przemianom Księżyca, a zjawiskami jakim podlega przyroda oraz człowiek. Dziś lunula jest noszona w celu podkreślenia  kobiecości, ze względu na jej niepodważalne piękno oraz chęci  uczczenia słowiańskich korzeni

Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wisiorek wykonany został  całkowicie ręcznie : został wykuty w srebrze i obrobiony metoda repusu ręcznego bez żadnych półfabrykatów gotowych.  Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne użytego kamienia , pełniących  funkcje talizmanu , amuletu i odpromiennika osobistego.  

Charakterystyka kamienia :

Czarny diament - Karbonado – diament polikrystaliczny, występujący w osadach aluwialnych w Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej. Czarne diamenty -   karbonado formowały się w bogatym w wodór   środowisku międzygwiezdnym, poza  Układem Słonecznym  . Powstały prawdopodobnie w wyniku wybuchu gwiazdy supernowej  a ich skład chemiczny  zdradza podobieństwo do pyłu kosmicznego. Jednym z wytłumaczeń ich obecności na Ziemi jest uderzenie  zawierającego je meteorytu ,  na co wskazuje chociażby fakt, że karbonado występują jedynie w dwóch izolowanych miejscach na Ziemi . Odkryte po raz pierwszy w 1840 roku przez Portugalczyków w Brazylii, gdzie otrzymały nazwę, szybko zostały uznane za najtwardszą odmianę diamentów naturalnych.

Diament symbolizuje pełne oświecenie i mądrość, jest symbolem czystości. Lecznicze właściwości tego kamienia są wszechstronne. Ma korzystny wpływ na gospodarkę hormonalną, nadaje oczom blask, obniża gorączkę i działa przeciwskurczowo.  

Talizman : Lunula z czarnym  diamentem :

Lunula , to symbol płodności ale przede wszystkim  kwint esencja kobiecości we wszystkich aspektach : wspomaga szczęśliwe związki, jest patronem zakochanych , ale przede wszystkim pomaga podkreślić swoją zmysłowość i pewność siebie . W połączeniu z diamentem czarnym, który  ma za zadanie energetycznie wspierać, poprzez oczyszczanie i wzmacnianie organizmu - właściwości talizmanu - w szczególności w aspekcie pobudzania wewnętrznej siły - są zwielokrotnione. 

Facebook