Masz pytanie?

wisiorek srebrny - talizman z kamieniem księżycowym

 

kod towaru

2085 - 2806 - 19

materiał

srebro próby 925

kamień

kamień księżycowy

waga wyrobu

11,17 gr.

wymiary

36 x 24 x 7 mm

zaw.srebra w wyrobie

 7,00 gr.

wykonanie

ręczne

 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu


Klasyczny, elegancki wisior  z   pięknym, oryginalnym kamieniem naturalnym - kamieniem księżycowym . Unikatowy   kamień w kształcie owalu  o naturalnym, srebrzystym wybarwieniu został oprawiony w klasyczną  oprawę jubilerską . Kamień zjawiskowo opalizuje na niebiesko. Tradycyjny  design  podkreśla  przestrzenną formę wyrobu.  Oprawa jest bardzo solidna, wykonana z   7 gramów  srebra próby 925. Klasyczna forma oprawy i tradycyjny kamień ceniony od tysięcy lat czynią wyrób ekskluzywny o nieprzemijającej elegancji. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej, wykonany w jednym egzemplarzu.

 

 

Wyrób jest autentyczny, unikatowy ,  w 100% wykonany z zadeklarowanych materiałow metodą ręcznej obróbki.  

 

Wisior oferowany jest bez łańcuszka.

 

 

Charakterystyka kamienia

 

 

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY

 

Kamień Księżycowy ,to odmiana skalenia potasowego zwana ortoklazem. Odznacza  się srebrzysto-perłową lub srebrzysto-niebiesko-perłową poświatą, przypominającą światło księżyca.Ten konkretny kamień opalizuje na niebiesko. Ten rodzaj opalescencji  nazywany jest audularyzacją.  Kamień pochodzi ze Sri Lanki i jest cenny.

 

WŁAŚCIWOŚCI  MAGICZNE TALIZMANU

 

Kamień Księżycowy od wieków otacza  aura magii i mistycyzmu. W wielu kulturach uważany jest za święty, magiczny kamień. W Indiach nazywany jest kamieniem marzeń sennych, przynoszącym noszącej go osobie miłe senne doznania. W krajach arabskich kobiety noszą kamień księżycowy wszyty w ubranie w sposób niewidoczny z zewnątrz, ponieważ wierzą, że jest symbolem płodności.

Wiele osób wierzy, że kamień księżycowy wzmacnia nas emocjonalnie i wpływa na podświadomość. Nazywany również kamieniem kochanków wzbudza uczucia i wzmacnia radość miłości. Przypisuje mu się również właściwości wzmacniające intuicję i zdolność rozumienia.

Kamień wspomaga osiąganie stanów spokoju wewnętrznego, otwartości, empatii, kreatywności. Wzmacnia odwagę. W medytacji transcendentalnej ułatwia dostęp do podświadomości.

W medycynie niekonwencjonalnej stosowany przy dolegliwościach związanych ze złą przemianą materii, otyłości , cukrzycy oraz przy osłabieniu systemu immunologicznego.

 

 

Facebook