Masz pytanie?

srebrny wisior z granatem naturalnym

kod towaru                         : 0433-1209-14

materiał                             : srebro próby 925

kamień                               : granat naturalny

kolor                                  : ciemna wiśnia

waga                                 : 12,3  gr.

wielkość wyrobu                 : 35 x 35 x 16 mm

kamień                              : 15 x 15 x 11 mm;5,5 gr. 

wykonanie                         : ręczne

Cecha Urzędu Probierczego : tak

 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu


Awangardowy wisior z   dużym, pięknym  kamieniem szlachetnym - granatem naturalnym. Unikatowy granat naturalny w formie kryształu oszlifowanego zgodnie ze ścianami krystalizacji o głębokiej barwie ciemnej wiśni , został oprawiony w przestrzennej formie srebrnej z silnymi akcentami metaloplastyki. Oprawę wykonano z  oksydowanego,  wypolerowanego na wysoki połysk srebra , z fakturą powierzchni intensyfikującą odblask światła . Oprawa nawiązuje kształtem  do kwiatu lotosu. Oszlifowany  kamień zmienia  swą barwę  w zależności od oświetlenia: w zacienionym pomieszczeniu jest niemal czarny by rozświetlac się do koloru jasnej wiśni w pełnym słońcu . Jego częściowa przezroczystośc powoduje zjawiskowe refleksy , patrząc pod słońce. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki.

 

Charakterystyka kamienia

 

Granaty , to grupa różnie ubarwionych kamieni szlachetnych o podobnej strukturze krystalicznej i podobnym składzie chemicznym, lecz potocznie pod nazwą granatu rozumie się tylko kamienie czerwone- pirop i almandyn. Granat - z łacińskiego granatus , nazwę swą zawdzięcza podobieństwem do owocu granatu. Występuje w RPA , Czechach , Indiach, Brazylii, Norwegii , Madagaskarze i USA. W Polsce spotykany jest w masywie Śnieżnika oraz w Górach Sowich

Granat ma własności lecznicze. Chroni przed chorobami serca, skóry i walczy ze stanami zapalnymi. Granat , to kamień sukcesu. Wpływa na  zwiększenie siły woli, pewności siebie i wiary w sukces.

Przyporządkowany do znaku zodiaku Zodiak i Koziorożec

Facebook