Masz pytanie?

Wisiorek srebrny - talizman z tektytem naturalnym.

 

kod towaru

2584 - 1111 - 20

materiał

srebro próby 925

kamień

tektyt

waga wyrobu

14,83 gr.

wymiary

43 x 22 x 12 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

6,80 gr.

 

wykonanie:

ręczne 100 %

 

 

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

Cechy charakterystyczne wyrobu  

Awangardowy  wisiorek - talizman z kamieniem telepatii- tektytem naturalnym . Unikatowy kamień o kolorze czarnym został osadzony w oprawie srebrnej z surowego, lanego srebra  nawiązującej swą prostotą do surowości kamienia. Jest to kamień całkowicie naturalny, surowy o charakterystycznej dla tektytu, owalnej opływowej budowie z licznymi nierównomiernościami , pomimo których zachował powierzchnie gładką i błyszczącą. Jest to kamień silnie energetyczny, wzmacniający działanie telepatii.   Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie ceniącymi wysokie walory energetyczne kamienia, pełniącego  funkcje talizmanu i amuletu.  

Charakterystyka kamienia:   

Tektyty (ang. tektite) to naturalne, bardzo bogate w krzemionkę szkliwo, które w odróżnieniu od obsydianów, praktycznie nie zawiera  wody.  Tektyty, to   szkliwo, które powstało ze skał ziemskich stopionych uderzeniami wielkich meteorytów i wyrzucone na duże odległości. Spadły one na powierzchnię Ziemi jako deszcz tektytów, przez co  mają owalny lub kroplowy kształt. Tektyty występują w określonych miejscach na ziemi powiązanych z uderzeniami meteorytów i  podobnie jak meteoryty otrzymują nazwy od miejsc ich występowania. Są to kamienie rzadkie i niekiedy bardzo cenne dla kolekcjonerów – niektóre  okazy osiągają ceny nawet kilku tys. dolarów. Człowiek zwrócił uwagę na tektyty tysiące lat temu. Ze Szkła Pustyni Libijskiej robiono ostrza noży, a w czasach starożytnego Egiptu uznawano je za klejnoty – znaleziono je między innymi w  grobowcu Tutanchamona . Cenione były  również przez Aborygenów oraz na Filipinach. Tektyty zadziwiają swoimi kształtami. Spotykamy okazy okrągłe, owalne, cylindryczne, maczugowate, dyski, podobne do kropli, łzy, niekiedy blaszki albo bezkształtne okazy, które ukazują warstwową strukturę.

Właściwości energetyczne i lecznicze:  

Tektyty powstawały w procesie stopienia się ziemskiej skały z materią meteorytu, w momencie uderzenia meteorytów o Ziemię. Symbolicznie więc łączą w sobie energię ziemską i kosmiczną. Tektyt jest nierozłącznie związany kosmosem , ze względu na to uważa się, że ma zdolność łączenia z innymi światami, wyższą wiedzą, przekazywania i odbierania myśli na odległość. Tektyt, to kamień telepatii - ponieważ wzmacnia telepatyczną siłę myśli, można w ten sposób przyciągnąć i spotkać osobę jakiej się szuka .  Poza podstawowymi właściwościami wspomagającymi telepatię ,tektyt również :

-  Pomaga w racjonalnym myśleniu.
- Sprzyja zamożności.
- Pomaga zachować równowagę yin-jang.
- Ułatwia rozpoczęcie medytacji i osiągnięcie w niej stanów szczytowych.
- Korzystnie wpływa na płodność i krążenie, pomaga przy gorączce.

Czakra: Korony ; Znak zodiaku : Baran, Rak. 

Facebook