Masz pytanie?

srebrny wisiorek z lapis lazuli

kod towaru                         : 0690-0508-15

materiał                              : srebro próby 925

kamień                               : lapis lazuli

kolor                                  : niebieski

waga                                 : 15,7gr.

wielkość                             : 53 x 22 x 12 mm

 

Cechy charakterystyczne wyrobu:

 

Awangardowy wisiorek z pięknym, dekoracyjnym kamieniem naturalnym - lapis lazuli . Surowy kamień okazowy o intensywnym kolorze niebieskim i regularnym kształcie został oprawiony w surowe, lane, oksydowane srebro w technice metaloplastyki . Surowośc kamienia współgra z surowością oprawy, dając wyrób w pełni unikatowy.   

 

Charakterystyka kamienia:

Lapis lazuli  to  skała metamorficzna, której nazwa pochodzi ze słowa "lazhard" czyli niebieski. Lapis już od starożtytności był używany jako kamień ozdobny, był symbolem władzy. Zmieszany z woskiem i olejem lazurytowym służył jako barwnik. Jego cechami charakterystycznymi są inkluzje pirytu.

Zwany jest też też lazurytem i jest kamieniem o barwie lazurowej, filetowej, zielonkawoniebieskiej. Substancją nadającą mu barwę jest siarka. W kamieniach najlepszej jakości barwa jest rozmieszczona równomiernie, na ogół jednak jest plamista lub pasiasta.

Najważniejsze złoża lapis lazuli znajdują się w Afganistanie.

Lapis lazuli  jest to kamień modny i zgodny z trendami kolorystycznymi w modzie tego sezonu . Od dawna uważany jest za kamień magiczny i posiadający niezwykłe właściwości lecznicze.

W starych arabskich przekazach można przeczytać, że wodą w której moczył kamień warto przemywać oczy. Uważano go też za skuteczny środek do leczenia tak nieprzyjemnych dolegliwości jak: kurzajki, brodawki i inne narośla skórne. Współcześnie terapeuci wykorzystują go do leczenia zapaleń gardła, przełyku, krtani i górnych dróg oddechowych a także bywa pomocny przy leczeniu raka krtani. Poprzez regulację pacy tarczycy działa łagodząco i uspokajająco. Wzmacnia także system limfatyczny, przysadkę i grasicę oraz doskonale oczyszcza ciało z toksyn. Wspomaga leczenie i zapobiega bólom głowy, dolegliwościom stóp, żylakom, rwie kulszowej.

Gdy położymy go na głowie wpływa on na jasność umysłu, pozwala go otworzyć i rozwija wewnętrzną dyscyplinę. Położony na sercu, reguluje jego pracę przynosząc spokój.

Przyporządkowany znakowi Zodiaku - Waga.

Facebook