Masz pytanie?

wisiorek srebrny z turkusem

 

kod towaru

2424 - 1305 - 20

materiał

srebro próby 925

kamień

turkus

kolor

niebieski

waga

5,34 gr.

wielkość wyrobu

38 x 10 x 10 mm

zaw. srebra w wyrobie

2,6 gr.

 

 

wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych

 

Cechy charakterystyczne wyrobu

Unikatowy  słupkowy kamień  o typowym  niebieskim wybarwieniu , został oprawiony w klasyczną, wysoką  oprawę jubilerską i ozdobiony stylowym ornamentem bocznym. Kamień jest bardzo efektowny- ma wyjątkowo soczysty, niebieski  kolor z ciemnymi żyłkami na powierzchni.   Tradycyjny  design podkreśla przestrzenną formę wyrobu.  Klasyczna forma oprawy i dekoracyjny kamień   czynią wyrób ekskluzywny o nieprzemijającej elegancji. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej, wykonany w jednym egzemplarzu.

 

Charakterystyka kamienia. 

 Turkus.

Zwany też kalaitem (gr. ładny kamień), turkus oznacza turecki kamień, gdyż jego szlak handlowy wiódł niegdyś przez ten kraj.  Typowa jego  barwa to turkusowa (sam jest wzorcem koloru) -czyli jasnoniebieska lub niebieskozielona. Już przez starożytnych Egipcjan uważany za magiczny i święty często wykorzystywany do wykonania ochronnych i uleczających amuletów. Według wierzeń turkus zmienia barwę by ostrzec właściciela przed zdradą i niebezpieczeństwem. W jego siłę wierzy do dzisiaj ogromna częśc azjatyckiego i północnoafrykańskiego społeczeństwa.

Turkus jest jednym z niewielu kamieni przeznaczonych również dla mężczyzn. Powodem tego jest starożytna tradycja i przekonanie, że talizman wykonany z tego kamienia zapewnia wojownikowi zwycięstwo, powiększa jego odwagę i męstwo oraz dodaje sił. W przypadku medycyny niekonwencjonalnej ma mieć ponoć właściwości uspokajające, odprężające i relaksacyjne, zapewniać jasność umysłu i wspomagać szczerość w związku i kontaktach międzyludzkich.

Fenomen tego kamienia trwa nieprzerwanie od tysięcy lat. 

 

Charakterystyka talizmanu

 

Runy-alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowu run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu.Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.

 

Runa Fehu jet pierwszą literą alfabetu runicznego Futharku Starszego, Germańskiego i drzemie w niej największy potencjał energetyczny. Za jej pomocą  można  odczytywać przesłania, analizować sytuacje życiowe - czyli wróżyć ale również ,przy pomocy talizmanu z runą , dzięki jego energii , wpływać na swoją rzeczywistość - energetyzować przedmioty, wodę , pożywienie, wzmacniać organizm i zwalczać dolegliwości np, ból. Można również neutralizować negatywny wpływ promieniowania radiestezyjnego.

Działanie magiczne runy Fehu: energetyzuje wzmacnia organizm i przyciąga powodzenie finansowe. Generuje posiadanie, powodzenie, bogactwo i hojność.

zastosowanie magiczne - do ochrony stanu posiadania,powiększania stanu posiadania , umacniania pozytywnych relacji i odnawiania starych przyjaźni

 

 

Facebook