Masz pytanie?

srebrny pierścień artystyczny z chryzokolą

kod towaru

0918-1703-16

materiał

srebro próby 925

kamień

chryzokola 

kolor

zielony

waga

24,06 gr.

wielkość wyrobu

30 x 26 x 18 mm

rozmiar

"18" - 18,3 mm

 

 

 

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu:

Oryginalny  srebrny pierścień artystyczny - z dekoracyjnym, dużym kamieniem naturalnym - chryzokolą . Unikatowy kamień okazowy w klasycznym dla chryzokoli kolorze niebiesko zielonym z domieszką turkusu i malachitu, został osadzony w klasycznej oprawie jubilerskiej i otoczony koroną z surowego, lanego, oksydowanego srebra. Oprawa jest bardzo solidna - wykonana została z prawie 14 gramów srebra próby 925 i jej wartość odpowiada cenności wyrobu. Pierścień jest duży, piękny i ekskluzywny. 

Wyrób jest autentyczny, unikatowy ,  w 100% wykonany z zadeklarowanych materiałow metodą ręcznej obróbki , bez użycia półfabrykatów gotowych.

 

Charakterystyka kamienia

Chryzokola. Nazwa pochodzi od greckich słow chryzos i kola , oznaczających złoto i klej, gdyż minerał w starożytności był powszechnie używany do spajania złota. Chryzokola , to powszechny minerał z grupy krzemianów , jednakże rzadko przybiera formę nadająca się do jubilerstwa , stąd  liczba jego podróbek. Chryzokola należy do tej samej grupy  minerałow , co turkus czy malachit i w swej najpiękniejszej , głęboko zielonej formie zawiera ich domieszki. Cechą charakterystyczną naturalnego kamienia są ciemne wrostki.

Kamień występuje w  Chile , Izraelu,Kongo, Meksyku, Peru, Rosji i USA

Przyporządkowane znaki zodiaku: Bliżnięta , Wodnik

Jest to kamień wewnętrznej równowagi. Pozwala nabrać  pewności siebie i  żyć  w zgodzie z samym sobą. Wzmacnia siłę i życiową energię. Jest świetnym odstresowaczem. Chryzokola noszona jako wisior działa korzystnie na serce.

Facebook