Masz pytanie?

Srebrny wisior artystyczny - talizman z bursztynem z runą Sowilo w srebrze.

 

kod towaru

3153 - 0904 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

bursztyn 

pochodzenie:

Morze Bałtyckie, Mierzeja Helska, Polska ;waga 3,84 gr

waga wyrobu:

14,80 gr.

wielkość wyrobu:

80 x 19 x 12 mm.

 

zawartość srebra w wyrobie:

10,96 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych      

Cechy charakterystyczne wyrobu :         

Oryginalny wisior artystyczny - talizman z pięknym oryginalnym bursztynem bałtyckim.  Unikatowy, surowy bursztyn naturalny, pochodzący z Mierzei Helskiej, został osadzony w oprawie z surowego, lanego, oksydowanego srebra nawiązującą swą surowością do surowości kamienia  i ozdobiony runą Sowilo. Okucie kamienia , to duża  forma srebrna  wykonana z ponad 10 gramów srebra próby 925. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób w pełni unikatowy, wykonany w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi wysokie walory energetyczne użytych kamieni ,pełniących  funkcje talizmanu, amuletu i odpromiennika osobistego.   

Charakterystyka kamienia :     

Bursztyn jest symbolem sukcesu. Już od tysiącleci stosowany jest jako talizman oraz kamień o właściwościach leczniczych. Ma on aktywizujący i oczyszczający wpływ na cały organizm. Już w okresie średniowiecza bursztyn był traktowany jako jeden z sześciu leków o najwyższej skuteczności terapeutycznej. Pomaga między innymi w takich dolegliwościach jak problemy z przemianą materii, astma, problemy z tarczycą i bóle reumatyczne. Współczesne badania wykazały, że kamień ten zawiera wiele cennych mikroelementów, takich jak: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem, substancje lotne, kwasy żywiczne. W stanie surowym (nieoszlifowany) bursztyn wykazuje właściwości antybakteryjne, ułatwia gojenie ran, obniża ciśnienie tętnicze, wzmaga wydzielanie żółci, działa uspokajająco, pobudza organizm do walki z chorobami i przyspiesza jego regenerację. 

W dawnych czasach bursztyn był uznawany za kamień niezwykle tajemniczy. Długo nie potrafiono wytłumaczyć jego pochodzenia oraz właściwości. Funkcjonowały liczne przekazy pisemne i ustne próbujące wytłumaczyć fenomen powstawania tego pięknego kamienia. Otaczająca go aura tajemniczości sprawiła, że z czasem zaczęto mu przypisywać cechy magiczne. Oczyszcza atmosferę pomieszczeń, wyłapując negatywne emocje i złe energie, przy czym chronić ma również przed złym i jego duchowymi manifestacjami. Za jego pomocą już w starożytności zdejmowano uroki i klątwy.  

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowu run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu.Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu. 

 Znaczenie runy Sowilo :

Runa Sowilo to runa numer 16 w Futharku, jest odpowiednikiem litery “s”. Nazwa runy przywodzi na myśl słońce – najpotężniejszą moc istnienia. Słońce jest niezbędne do życia na Ziemi. Z punktu widzenia duchowości, symbol słońca jest światłem, który ukazuje nam drogę . Ten symbol runiczny ma za zadanie ogrzać serce, umysł i ciało.  Runa związana jest ze zwycięstwem i szeroko pojętym sukcesem. To honor, zdrowie, odpowiedni styl życia, pozytywna, czysta energia. Sowilo to też symbol ogniska domowego. Runa Sowilo to połączenie mędrca, wojownika i maga w jednej osobie. Ucieleśnienie tych cech objawia się tym, że człowiek postępuje  mądrze, kiedy jest to potrzebne, odważnie, gdy jest ku temu okazja; sprytnie, wtedy gdy spryt jest pożądany. Ta runa jest bardzo dobrze znana, jako symbol zwycięstwa, może być również używana jako źródło ataku, ale w znaczeniu pozytywnym, ponieważ jest to siła pochodząca od dobroczynnego słońca. 
Facebook