Masz pytanie?

wisiorek z czaroitem - talizman ochronny z runą Fehu w srebrze

kod towaru

2368 - 0403 - 20

materiał

srebro próby 925

kamień

czaroit

kolor

fiolet

waga

12,19 gr.

wielkość wyrobu

56 x 14 x 9 mm

zaw. srebra w wyr.

6,10 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego 

 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.

 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych

 

Cechy charakterystyczne wyrobu


Klasyczny , ekskluzywny  wisiorek   z   pięknym, rzadkim  kamieniem naturalnym - czaroitem. Unikatowy  kamień  o  podłużnym kształcie   i naturalnym, fiołkowym   wybarwieniu,  został oprawiony w klasyczną  oprawę jubilerską z elementami metaloplastyki oraz uzupełniony magiczną runą fehu. Tradycyjny  design podkreśla wytworność  wyrobu.  Kamień jest zjawiskowy  intensywnie fioletowy bez jasnych przebarwień , co jest dość rzadkie u czaroitów  . Oprawa jest bardzo solidna, wykonana z ponad 6 gramów  srebra próby 925. Klasyczna forma oprawy i rzadki, renomowany  kamień czynią wyrób ekskluzywny o nieprzemijającej elegancji. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej, wykonany w jednym egzemplarzu.

 

Charakterystyka kamienia.

Czaroit (charoit) – jest to  rzadki minerał z grupy krzemianów. Powód barwy czaroitu nie jest do końca wyjaśniony. Czaroit ma barwę fioletowo-liliową w różnych odcieniach  najczęściej fiołkową. Ten konkretny kamień ma barwę wyraziście fioletową. Czaroit jest stosunkowo nowym minerałem- odkryty został  dopiero w 1948 przez  rosyjskiego geologa W. G. Dietmara  badającego Masyw Moruński we Wschodniej Syberii. Jest to, jak dotychczas , jedyne stwierdzone miejsce jego występowania .Czaroit jest  atrakcyjnym i poszukiwanym kamieniem kolekcjonerskim, tym cenniejszym ,że podano informację o wyczerpaniu i zamknięciu złoża oraz trudnościami w wywozie. Z powodu ograniczonej i malejącej podaży obserwuje się stały wzrost ceny tego minerału.

 

Charakterystyka talizmanu.

 

Czaroit jest kamieniem najwyższych mocy magicznych i stosowany powszechnie w praktykach astrologicznych z uwagi na jego bardzo silną energię. Czaroit wzmacnia myśli , uwalnia uczucia , wzmacnia refleksyjność i relatywizm w widzeniu rzeczywistości. Kolor fioletowy działa tonizująco i uspakajająco i antydepresyjnie. Czaroit jest  uzywany do pokonywania lęków i wzmacnia organizm na poziomie fizycznym ,emocjonalnym i duchowym.

Jest to potężny kamień ochronny przed złym wpływem innych ludzi i atakiem psychicznym.Generalnie jest to kamień najwyższych mocy magicznych używany przez magów , okultystów i jasnowidzów.

 

 

Runy-alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowo run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamietnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.

Runa Fehu jet pierwszą literą alfabetu runicznego Futharku Starszego, Germańskiego i drzemie w niej największy potencjał energetyczny. Za jej pomocą  można  odczytywać przesłania, analizować sytuacje życiowe - czyli wróżyć ale również, przy pomocy talizmanu z runą , dzięki jego energii, wpływać na swoją rzeczywistość - energetyzować przedmioty, wodę , pożywienie, wzmacniać organizm i zwalczać dolegliwości np, ból. Można również neutralizować negatywny wpływ promieniowania radiestezyjnego.

Działanie magiczne runy Fehu: energetyzuje wzmacnia organizm i przyciąga powodzenie finansowe. Generuje posiadanie, powodzenie, bogactwo i hojność.

Zastosowanie magiczne - do ochrony stanu posiadania, powiększania stanu posiadania , umacniania pozytywnych relacji i odnawiania starych przyjaźni.

 

Facebook