Masz pytanie?

wisiorek srebrny z hematytem

kod towaru

0995-0706-16

materiał

srebro próby 925

kamień

hematyt

kolor

grafit

waga wyrobu

37,06 gr.

wielkość wyrobu

59 x 18 x 17 mm

zaw. srebra w wyrobie

6,22 gr.

 

 

 

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

 http://severance.pl/files1/techniczny%5B1%5D.jpg

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego 

Wisior oferowany jest bez łańcuszka.

 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu:

Unikatowy srebrny wisior z dużym , kamieniem naturalnym- hematytem w kolorze grafitowym .  Niepowtarzalna forma oprawy kamienia w metaloplastyce srebrnej daje interesujący efekt, a zastosowane ciemne, oksydowane srebro dobrze współgra z ciemną barwą kamienia. Hematyt jest wyjątkowo pięknym kamieniem o głebokim połysku i nieskazitelnej powierzchni. Jest to klasyczny przykład unikatowej biżuterii artystycznej , przeznaczonej dla odbiorcy ceniącemu sobie oryginalność i niepowtarzalność wyrobu .

Charakterystyka kamienia:

Hematyt, minerał, tlenek żelaza. Krystalizuje w układzie trygonalnym. Nazwa hematyt (od gr. krew), a także synonim krwawnik pochodzą od tego, że podczas jego szlifowania ciecz chłodząca zabarwia się na krwistoczerwono.Ma duże znaczenie kolekcjonerskie. Niegdyś stosowany był  do wyrobu biżuterii żałobnej, dziś już nie pełni takiej rolli i jako kamień ozdobny ma szerokie zastosownia w jubilerstwie.Kolor czarny, szary , grafitowy.

Uważany w starożytnym Babilonie za Kamień Wojowników. Reprezentuje trwałość, siłę, trzymanie się zasad. Hematyt nazywany jest również krwawnikiem. Ta wywodząca się ze średniowiecza nazwa wskazuje na główny zakres jego działania.  Pomaga przy realizacji zamierzonych celów, ułatwia pokonywanie trudności i aktywizuje siły witalne.  Reguluje nadciśnienie, zapobiega nadmiernym skurczom mięśni i przyspieszonemu pulsowi. 

  • druga strona
    druga strona
Facebook