Masz pytanie?

Drawit - turmalin brązowy - talizman ochronny z runą Fehu.

 

kod towaru

3901 - 0802 - 24

materiał

srebro próby 925

kamień :

 

waga  kamienia :

Turmalin brązowy - drawit

    3,29 gr.

pochodzenie kamienia:

 autoryzowany dostawca kamienia:

Złoże : Tamatawe , Madagaskar  

The Hague Crystal House , Holandia.

waga wyrobu:

7,93 gr.

wielkość wyrobu:

31 x 10 x 10 mm.+ kółeczko z krawatką 10 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

4,64 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej  Severance  Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Autoryzowany dostawca kamienia : The Hague Crystal House , Prins Johan Willem Frisolaan 171, 2263 CC Leidschendam, Netherland.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych      

Cechy charakterystyczne wyrobu

Oryginalny wisiorek - talizman ochronny   z   silnie energetycznym kamieniem naturalnym -  turmalinem brązowym - drawitem z magiczną runą Fehu. Unikatowy, okazały  kamień  w formie   słupkowej   został osadzony w  oprawie srebrnej z  oksydowanego srebra i ozdobiony staro-nordycką runą Fehu.  Solidność oprawy współgra z cennością kamienia.  Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne kamienia, pełniącego  funkcje talizmanu i amuletu . W odróżnieniu od typowych turmalinów surowych o strukturze pręcikowej, igiełkowej ,  podatnych na ukruszenia, ten kamień ma strukturę zwartą i masywną , a gładka powierzchnia sprawia , że w formie biżuterii osobistej, jest wyrobem estetycznym i eleganckim. 

Charakterystyka kamienia : 

Drawit , to brązowa odmiana turmalinu i jest to minerał należący do grupy krzemianów o wyjątkowo złożonym składzie chemicznym, co powoduje jego wielobarwność, toteż kamienie te określano syngaleskim słowem „turmali” (wielobarwny). Nazwa pochodzi od rzeki Drawy oraz okręgu Drave w Austrii (Karyntia). Drawit jest minerałem rzadkim, charakteryzuje się brązowym wybarwieniem i jest przezroczysty. Turmaliny  trafiły do Europy dopiero w początkach osiemnastego wieku, przywiezione przez holenderskich kupców z Cejlonu w 1703 r.    Turmaliny należą do bardzo cenionych kamieni szlachetnych. Oprócz oryginalnego złoża w okręgu Drave w Austrii , brązowe, przezroczyste  turmaliny występują jeszcze na Madagaskarze.

Właściwości energetyczne i lecznicze :


Energia pochodząca od turmalinu jest niezwykle przydatna dla ciała człowieka. Reaguje ze szkodliwymi substancjami zamieniając je w nieszkodliwe. Oczyszcza otoczenie z bakterii, dezodoryzuje i czyści skórę oraz powietrze.  Turmalin - wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, przynosząc jasność i uspokojenie. Turmaliny mają unikalną zaletę w tym, że mogą wzmocnić siłę koncentracji.   Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość. Zaliczany jest do kamieni słonecznych w związku z tym przyciąga przyjaźnie i inspiracje i ułatwia porozumienie. Turmalin ma zdolność obniżania gorączki i łagodzenia oparzeń oraz dolegliwości dróg oddechowych. Pomocny jest również przy przeziębieniach i zawrotach głowy.   

Brązowy turmalin jest to kamień stosowany do samouzdrawiania, pomaga nabrać siły emocjonalnej i zaakceptować siebie. Drawit inspiruje człowieka do odwagi i wytrwałości. Uspokaja, harmonizuje i stabilizuje. W połączeniu z czarnym turmalinem, czarnym obsydianem lub kwarcem dymnym jest używany do oczyszczania i ugruntowania pierwszej czakry. Pomaga leczyć zaburzenia związane ze złą pracą nadnerczy, a także artretyzm, zapalenie nerwu, stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, chorobę lokomocyjną, dysleksję, dezorientację i niepokój. Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami. W astrologii turmalin wiąże się ze znakami  Wagi, Skorpiona ,Koziorożca. 

Charakterystyka talizmanu :

Brązowy turmalin , obok czarnego,  jest jednym z najsilniejszych energetycznie kamieni porównywany jedynie z kryształem górskim surowym, ale pod względem właściwości ochronnych nie ma sobie równych.

Talizman z brązowego turmalinu usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami. Ochrania przed utratą energii, przez to umożliwia koncentrowanie się na własnych celach  i dodaje  determinacji dla ich realizacji.  Silnie ochrania przed negatywnym wpływem innych ludzi , ich  negatywną  energią , promieniowaniem ich aury  oraz przejmowaniem  przez nich kontroli. Dawniej takie działanie przypisywane było czarnej magii ,klątwom oraz wpływom wiedźm , przed którymi talizman z czarnego turmalinu skutecznie chronił. Chroni też  przed toksynami np. w powietrzu, przed promieniowaniem komputera i cieków wodnych .

Szeroko stosowny w medytacjach pomagając przejść w wyższe stany świadomości.

Brązowy turmalin, obok czarnego,  to najsilniejszy talizman ochronny przed utratą energii, wampirami energetycznymi, czarną magią i klątwami. 

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staro-nordyckie słowo run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu. 

Runa Fehu jet pierwszą literą alfabetu runicznego Futharku Starszego, Germańskiego i drzemie w niej największy potencjał energetyczny. Za jej pomocą  można  odczytywać przesłania, analizować sytuacje życiowe - czyli wróżyć ale również, przy pomocy talizmanu z runą , dzięki jego energii, wpływać na swoją rzeczywistość - energetyzować przedmioty, wodę , pożywienie, wzmacniać organizm i zwalczać dolegliwości np. ból. Można również neutralizować negatywny wpływ promieniowania radiestezyjnego.

Działanie magiczne runy Fehu: energetyzuje wzmacnia organizm i przyciąga powodzenie finansowe. Generuje posiadanie, powodzenie, bogactwo i hojność.

zastosowanie magiczne - do ochrony stanu posiadania, powiększania stanu posiadania , umacniania pozytywnych relacji i odnawiania starych przyjaźni.

Na moc talizmanu ma wpływ szczególny dobór materiałów - zastosowane materiały posiadają  unikalne właściwości energetyczne i terapeutyczne. Turmalin, to jeden z najpotężniejszych energetycznie kamieni uzdrawiający cały organizm, srebro  od wieków stosowane było do odkażania i szczególnie polecane jest do leczenia i zapobiegania zakażeń bakteryjnych, stanów zapalnych oraz regeneracji tkanek. Runa Fehu ma działanie silnie energetyzujące. W tym talizmanie tkwi potrójna siła. 

Facebook