Masz pytanie?

Tygrysie oko - srebrny wisiorek artystyczny.

 

kod towaru

2420 - 1305 - 20

materiał

srebro próby 925

kamień

tygrysie oko

kolor

żółty/ brązowy

waga:

17,23 gr.

wielkość wyrobu:

45 x 15 x 15 mm.

zawartość  srebra w wyrobie:

7,12 gr.

 

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

Cechy charakterystyczne wyrobu 


Oryginalny wisiorek - talizman  z  pięknym kamieniem naturalnym - chalcedonem tygrysie  oko . Unikatowy , rzadki kamień kolekcjonerski o w kolorze żółto -brązowym z efektami opalizacji  został umieszczony w solidnej oprawie z oksydowanego srebra . Kamień jest zjawiskowy, wykazuje piękny efekt kociego oka . Obracając go w dłoni , po powierzchni kamienia przesuwa się piękny , migotliwy, świetlisty pas. Okucie wykonane ze srebra próby 925 jest bardzo solidne i   zawiera ponad 7  gramów srebra. Klasyczna forma oprawy i rzadki, piękny  kamień ceniony od tysięcy lat czynią wyrób ekskluzywny o nieprzemijającej elegancji. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej, wykonany w jednym egzemplarzu.  

Charakterystyka kamienia :

Tygrysie oko , to jedna z migotliwych odmian chalcedonu. Jest to nieprzeźroczysty minerał , wykazujący efekt kociego oka, czyli obecność charakterystycznego  lśniącego pasma - migotliwego pasa przesuwającego się po kamieniu podczas jego obracania. Kamień pochodzi z największego odkrytego złoża - w Namibii. W złożu tym występują również inne odmiany migotliwego chalcedonu  : bawole oko i sokole oko. 

Właściwości ezoteryczne :

Tygrysie oko od dawna służyło jako amulet - już rzymscy legioniści wierzyli, że kamienie te chronią przed śmiercią lub ranami w czasie bitwy. Współcześnie tygrysie oko uważane jest za kamień przynoszący sukces i bogactwo. Może być używany do wzmacniania determinacji w działaniu oraz ochrony majątku. Tygrysie oko , to kamień szczęścia , radości i optymizmu - wprowadza w dobry nastrój.

W medycynie niekonwencjonalnej , stosuje się go w  stanach lękowych, apatii, stresie, w chorobie dwubiegunowej  a także przy bólach głowy i kończyn , skurczach , alergii  i problemach z przemiana materii . Kamień ten pomaga również regulować poziom cukru we krwi.

Używany w praktykach medytacyjnych - silnie oddziaływa na czakrę trzeciego oka. Tygrysie oko ma bardzo silne działanie uspokajające . Pomaga też opanować niepokój umysłowy.

W astrologii przyporządkowany znakom zodiaku bliźniąt ,panny i koziorożca.

 

Facebook