Masz pytanie?

Srebrny wisiorek artystyczny z kunzytem surowym z runą Algiz.

 

kod towaru

3566 - 2603 - 23

materiał

srebro próby 925

kamień

kunzyt

waga kamienia: 8,93 gr.

pochodzenie kamienia:

 autoryzowany dostawca kamienia:

Złoże : Nuristan, Afganistan Zachodni .

The Hague Crystal House , Holandia.

waga wyrobu:

15,40 gr.

wielkość wyrobu:

52 x 22 x 13 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

6,47 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Autoryzowany dostawca kamienia : The Hague Crystal House , Prins Johan Willem Frisolaan 171, 2263 CC Leidschendam, Netherland.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych        

Cechy charakterystyczne wyrobu :  

Oryginalny wisiorek artystyczny z  pięknym kamieniem naturalnym - kunzytem. Unikatowy, surowy kamień o klasycznej dla kunzytu barwie różowej  z perłowym lśnieniem został oprawiony w surowe, lane, oksydowane srebro w technice metaloplastyki i uzupełniony runą Algiz. Taki surowy, naturalny kamień mógł być oprawiony tylko w surową oprawę nawiązującą do surowości kamienia. Oprawa jest bardzo solidna i unikatowa - wykonana została z prawie 7 gramów srebra 925. Kamień jest bardzo piękny i rzadki , posiadający wiele właściwości magicznych i zdrowotnych. Kamień, przy dziennym oświetleniu jest jasno różowy, przy świetle sztucznym jego kolor wpada w lekko fiołkowy. Oprawiona surowa bryłka , tworzy unikatową formę sebrną.  Oferowany wisiorek jest przykładem  unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczonej dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany w jednym egzemplarzu.  

Charakterystyka kamienia :   

Kunzyt – wysoko ceniona odmiana jubilerska spodumenu. Znana od 1902 roku. Nazwa pochodzi od amerykańskiego mineraloga G.F. Kunza, który odkrył ten minerał. Minerał ma zabarwienie przeważnie różowe, lub fioletowo-różowe wywołane obecnością manganu. Kamień ten jest bardzo kobiecy i uwodzicielski. Swój niepowtarzalny urok kunzyt zawdzięcza intensywnemu blaskowi i delikatnej różowej barwie, której towarzyszą fioletowe niuanse. W zależności od kąta, z którego spoglądamy na kamień oraz intensywności oświetlenia , może być on bardziej fioletowy, różowy lub nawet bezbarwny. Niektóre kunzyty pochodzące z Afganistanu mają wyjątkowy bogaty, intensywny fioletowy, jasno fioletowy lub zielonkawy odcień, w zależności od kąta padania światła. W mineralogii zjawisko to znane jest jako pleochroizm. Ten konkretny  oprawiony okaz  wyróżnia się wyjątkowo nasyconą barwą różową . Intensywna barwa jest dość rzadka u kunzytów - zawyczaj charakteryzują się blado różowym wybarwieniem bardziej zbliżonym do transperentowności.  

Kunzyt jest kamieniem komunikatywności ,   silnie oddziałującym na relacje z innymi ludźmi. Kunzyt poprawia poczucie  własnej wartości , pewności siebie  oraz dodaje energii, która jest pomocna przy pokonywaniu codziennych trudności. Pewność siebie , wiara we własne siły i zdecydowanie w działaniu  , pomaga w zdobywaniu zaufania innych ludzi. W naturalny sposób zdobywamy przychylność i aprobatę naszych autorytetów oraz ludzi, na których wyjątkowo nam zależy, ale także tych, którzy wcześniej nie byli  wobec nas szczerzy czy życzliwi.  

Charakterystyka talizmanu :    

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowu run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu.Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu. 

 Znaczenie runy Algiz :    

Runa  Algiz jest , to runa związana szczególnie z ochroną i jest najsilniejsza w ochronie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę. 

 Z runą Algiz wiążą się 3 symbole :  rogi łosia- charakteryzującego siłę , odcisk łapy łabędzia - charakteryzującego wojowniczość oraz człowieka stojącego na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami, czerpiącego  energię kosmiczną  , która  spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę.  

Energię tej runy widać wyraźnie, gdy działamy zgodnie z instynktem samozachowawczym, gdy system immunologiczny organizmu walczy z chorobą, gdy stajemy w obronie rodziny i ziemi przed jakąkolwiek agresją. Runa Algiz jest jak Anioł Stróż, który zawsze stoi na straży.    

Facebook