Masz pytanie?

Srebrny wisiorek artystyczny z akwamarynem.

kod towaru

3166 - 2604 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

akwamaryn

waga wyrobu

7,98 gr.

wymiary

43 x 8 x 8 mm

zawartość srebra w wyrobie:

3,89 gr.

wykonanie

ręczne

OPRAWA  KAMIENIA POWIERZONEGO

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków 

Wisiorek oferowany jest bez łańcuszka.

 

Cechy charakterystyczne wyrobu


Oryginalny  wisiorek - talizman  z pięknym kamieniem szlachetnym - berylem w odmianie niebieskiej -  akwamarynem. Unikatowy kamień naturalny w formie kryształu słupkowego , heksagonalnego ,  o charakterystycznym blado niebieskim  wybarwieniu,  został osadzony w oprawę z surowego, lanego, oksydowanego srebra, wykonaną w technice metaloplastyki srebrnej.  Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej, wykonany w jednym egzemplarzu. 

Cechy charakterystyczne kamienia:  

Akwamaryn ( z Łac. aqua marina - "woda morska")- minerał błękitny lub niebieskozielony (w zależności od ilości domieszek związków żelaza. Jest to kamień szlachetny , będący  niebieską odmianą berylu (zieloną odmianą berylu jest Szmaragd) .

Znany i stosowany przez Greków i Rzymian od III wieku p.n.e. Często wykonywano z niego  brosze wklęsłymi rzeźbionymi motywami zazwyczaj o tematyce morskiej (kamień ten miał jakoby chronić podczas podróży morskich).Jest to piękny, ceniony i poszukiwany  surowiec  jubilerski.

Właściwości:

Akwamaryn nazywany jest kamieniem miłości , przynoszący szczęście w małżeństwie . Kamień ten pomaga w  wyrażaniu swoich uczuć i poprawę relacji z otoczeniem. Pomaga w autorefleksji oraz poszukiwaniu sensu w otaczającym nas świecie. Najbardziej pomocny jest ludziom nieśmiałym, zamkniętym w sobie , nieufnym w stosunku do otoczenia oraz z niską oceną własnej wartości . Poprzez pomaganie w przezwyciężaniu samego siebie , w asertywności , w wyrażaniu własnego zdania - nazywany jest często kamieniem odwagi. Łagodzi strach , lęki i fobię. Uspokaja i zmniejsza stres. Akwamaryn jest doskonałym kamieniem dla ludzi przeciążonych obowiązkami, przytłoczonych odpowiedzialnością i stresem.


Akwamaryn w medycynie  niekonwencjonalnej:

•    Łagodzi katar, alergiczne łzawienie oczu i alergie skórne.
•    Przeciwdziała zakażeniom i stanom zapalnym.
•    Zwiększa odporność organizmu na infekcje.
•    Łagodzi dolegliwości neurologiczne, dróg oddechowych.
•    Chroni przed reumatyzmem oraz bólami szyi.
•    Uśmierza bóle głowy.
•    Przeciwdziała chorobom wieńcowym serca.

Facebook